Gateverse.cz - informace o seriálech Stargate SG-1 (Hvězdná brána), Stargate Atlantis (Hvězdná brána: Atlantida) a Stargate Universe

  • Načítá se Načítá se...
  •  
  •  
  •  
RSS Facebook Twitter YouTube Fórum E-mail

O seriálu

O Stargate Universe - základní popis seriálu

Universe

První popis:
Po odhalení záhady devátého chevronu Hvězdné brány se tým průzkumníků vydává na loď bez posádky jménem Destiny, kterou na vrcholu své civilizace vypustili Antikové. Spustili tak velký experiment, který nebyl nikdy dokončen.

Prostý průzkum se mění v nekonečnou misi, jakmile si posádka ve Stargate Universe uvědomí, že z lodi není možnost návratu na Zemi a že se musí na palubě lodi postarat sama o sebe.

Posádka cestuje do vzdálených končin vesmíru, spojuje se s dříve vypuštěnými branami, čímž plní původní misi Destiny. Má tak v dosahu Hvězdné brany, které byly za staletí umístěny, bohužel však není schopna ovlivnit navigační plán lodi. Pokud někdo zůstane pozadu, není cesty, jak se pro něj vrátit. To vše přináší možnost setkávat se s novými rasami, nepřáteli a prožívat nová dobrodružství.

Další zveřejněný popis:
Stargate Universe sleduje skupinu vojáků, vědců a civilistů, kteří se o sebe musejí postarat poté, co jsou při útoku na jejich tajnou základnu nuceni projít bránou. Zoufalí přeživší se ocitají na palubě antické lodi ztracené v dalekém vesmíru. Zatímco bojují o přežití, dr. Rush pracuje na odhalení tajemství lodi ve snaze dostat skupinu zpět domů, ale brzy vychází najevo jeho postranní úmysly.

Obsazení

Producenti údajně zamýšlí obsadit do seriálu známého herce do jedné z vůdčích rolí a kolem něj pak nové tváře.

Tvůrci a premiéra

Výkonnými producenty budou Brad Wright a Robert C. Cooper, tvůrci předchozího seriálu Atlantis. Premiéra seriálu je naplánována na léto 2009. Seriál by měl mít 20 epizod a pilotní epizoda bude dvouhodinová.