Gateverse.cz - informace o seriálech Stargate SG-1 (Hvězdná brána), Stargate Atlantis (Hvězdná brána: Atlantida) a Stargate Universe

 • Načítá se Načítá se...
 •  
 •  
 •  
RSS Facebook Twitter YouTube Fórum E-mail

10.04.2010 - Stargate Universe – 1×12 – Divided a SyFy živě

1x12 - Divided

Další epizoda je tu, jejími autory je dvojka Joseph Mallozzi a Paul Mullie, a režie tentokrát připadla na Felixe Alcalu (BSG: Razor, Dollhouse, apod.).

Z traileru a krátké scény jste již určitě zjistili, že se v ní odpůrci plk. Younga pokusí získat kontrolu nad lodí. Jak to celé dopadne vám prozradí až epizoda.

A závěrem ještě krátké info o možnosti sledování televize SyFy živě. V komentářích a na fóru se množily dotazy, co se stalo s tímto kanálem v TVU Playeru - vězte, že to nevíme ani my. Díky uživateli bluephoenix však máte možnost ponocovat a sledovat SGU živě i nadále, a to pod tímto odkazem (Stream neposkytujeme, takže se zříkáme jakékoliv odpovědnosti. Dávejte pozor, na co klikáte! Po zavření několika reklam a kliknutí na tlačítko pro přehrávání se vám televize spustí.).

Trailer - Promofotky - Diskuze o epizodě - SGTT Titulky - SK Titulky

Autor Maruxs Kategorie Universe Komentáře Komentáře

Komentáře (34)

 1. Zk***eny vojaci. Vojak nevojak, mireni pistoli na bezbranneho civilistu a vyhrozovani strilenim nelze povazovat za nic jineho, nez za prepadeni nebo unos. Myslim, ze tohle scenaristi fakt po*****. Jestli s vojakama do konce serialu promluvi jediny civilista, tak je to strasna hovadina. A vzhledem k tomu, ze je znacne nepravdepodobne, ze se tomu tak stane, je nad serialem vynesen ortel…

  Komentář#1 - nereknu - 10.04.2010 v 04:57
 2. Vidíš, mě zase přišel trochu neférovej ten pokus o vraždu velení, kterým to začalo. A to „promluvit/nepromluvit“ TO je hovadina. Je jich tam 80. O to aby přežili (včetně lékařské péče) se starají vojáci nasazováním vlastních krků. Z civilistů je „nenahraditelný“ z pohledu vojáků jedině Rush a ten co si sednul do křesla. Kdyby SKUTEČNĚ byli takoví hrozní vejlupci, tak by tam povraždili všechno co má nohy. Ve výsledku by na tom byli MNOHEM líp, protože by měli víc zásob, klid ve velení a nulovou šanci, že je zase někdo přepadne ze zálohy. Chápu že když jsi (jako my všichni) produktem naší společnosti co má k bouchačkám daleko, tak že tě to trochu mate, ale když na tebe pro sichr namíří policajt a přikáže ti „ulehněte s roztaženýma nohama a ruce za hlavu“, tak to únos ani přepadení FAKT neni. Upřímě je dost rozdíl na někoho mířit a donutit ho udělat něco čím ti (i sobě) zachrání život a mířit + střílet.

  Komentář#2 - Ultramarine - 10.04.2010 v 05:13
 3. Je to víc ze životas tato stargate, proto se mi to možná líbí i víc než idilický Atlantis nebo SG1, kde šel život prakticky jen ve středověkých vesnicích rozesetých po planetách, Jack udělal občas nějaký vtípek a tyelk zvedl obočí a řekl vskutku. Ok bylo to fajn, ale jaksi nereálné. Všichni klaďasi, férovost a spokojenost. Tak to prostě v životě není.

  Komentář#3 - emzák - 10.04.2010 v 08:15
 4. TJ měla říct tomu vojclovi, ať prožene ťamance kulku hlavou a byl by od ní klid, stejně ty civily nechápu, zbraně neměli a chtěli převzít loď , to by udělal jen hlupák,jinak já bych se nesral ani s Rushem, myslím že kdyby mu dali pistoli k hlavě tak by přestal otravovat a pokud ne tak bych ho střelil pod klíční kost, to sem i čekal od Younga, přece je to voják a má výcvik, pokud chcou SGU realističtější, tak by neměli dělat z vojclů take suchary.
  Jinak jak Greer říká, že nemáj dost lidí na hlidaní civilů, tak já bych civily zavřel do větší místnosti.

  Komentář#4 - Edbi - 10.04.2010 v 08:56
 5. Sice to zní drsně, ale Young není blbej. Dobře ví, že bez Rushe by byl s technikou v pytli, že ten z toho křesla může „znát“ cestu domů a všichni ostatní jsou to, čeho se mu nejvíc nedostává-lidi. Když máš nevycvičenej a nezkušenej houf lidí, tak je časem můžeš naučit cokoliv a vykovat z nich drým tým (komando, vědce, techniky, cokoliv). Proto ztráta každého člověka je ještě nenahraditelnější než zahozená puška, notebook, nebo bedna jídla. Se zdroji se musí opatrně a nejkřehčí zdroj jsou lidi. Každý jednotlivec umí něco jiného. Wreyová je akceptovatelná šéfka (pokud se to šéfování zrovna nesnaží ukradnout), a i kdyby byl mezi nimi kovář, koželuh, nebo výrobce pizzy, časem může být jejich talent potřeba. On vidí možný potenciál každého jednoho člověka a ačkoliv to nedává najevo, má je tak rád, že by pro ně sám umřel. Proto se popravy nekonaly (ačkoliv by to bylo nejsnazší a permanentní řešení)

  Komentář#5 - Ultramarine - 10.04.2010 v 10:02
 6. Ultramarine: Konečně člověk, co uvažuje jako oni.. :)

  Komentář#6 - Freizy - 10.04.2010 v 11:39
 7. Doufám, že myslíš posádku a ne ty Modráky. :D

  Komentář#7 - Ultramarine - 10.04.2010 v 11:41
 8. hmm mě se líbil nejvíc ten konec, jak se tam oběvily 3 lodě modráků :D ale ja bych to spíš riskl a vzal to útokem, než převýst vše do štítů :) se zbraněma destiny by se to možná dalo ustřílet

  Komentář#8 - Hellmark - 10.04.2010 v 14:06
 9. Edbi: Tak přece jen je to pořád SG, a zas tak úplně do krajností scénáristé imho nepůjdou, už tak lidi řvou, že je to jak BSG, i když Battlestar s tím pořád nesrovnatelná.

  Jinak jo, pro mě o dost lepší než Space, Felix Alcala byl poznat, jen mi zase nesedělo to, že mimozemšťani tak chtějí Destiny, ale střílí až za 5 minut potom, co přiletí (jasně, bylo potřeba dořešit spoustu věcí kolem na lodi, ale prostě to tam nesedělo). A velké „+“ zase hudba :)

  PS: Song v úvodu – Brand New – You Won’t Know (YT)

  Komentář#9 - Maruxs - 10.04.2010 v 14:13
 10. SGTT Titulky spadla jim sit :)

  Komentář#10 - rionek - 10.04.2010 v 20:49
 11. :-D Song jsem hledala taky a poctivě vygooglila. Na titulky pořád čekám. Jinak já jsem teda na straně Younga a vy?;-)

  Komentář#11 - Jacinda - 10.04.2010 v 21:55
 12. Young :) jasnacka

  Komentář#12 - rionek - 10.04.2010 v 21:56
 13. nj tie titulky by som cel aj ja rano som to uz stiahol ale bez titulkov to este nechcem pozerat :D ale inak ja younga moc nemusim radsej rusha

  Komentář#13 - rey - 10.04.2010 v 21:59
 14. Jo a Camile mě štve úplně neskutečně. Vůbec bych se s ní nemazlila a vodstřelila jí. V chvílích jako je tato prostě lidi potřebujou velení. Ale to umí jedině člověk. I když je v prdeli (miliony světelných let od domova ve starý lodi), tak stejně bude intrikovat, lhát, podvádět, zabíjet atd. Osobně ty civilisti fakt nechápu. Co by získali převzetím lodi? leda větší anarchii (kdo by zajištoval dohled nad přídělama atd?). Chtějí se dostat domů? To chce i Young. Naopak Rush se do toho moc nežene a převzetím lodi by nahráli jedině Rushovi. takže prostě demence největší a doufám že se tý lesbický pipce z AOV staně něco moc hezkýho ;-)

  Komentář#14 - Jacinda - 10.04.2010 v 22:00
 15. já sem na straně Younga to je nej borec

  Komentář#15 - Souky - 10.04.2010 v 22:46
 16. Younga, ačkoliv mě kapku zklamal tím, že se neudržel při té bitce s Rushem a místo aby mu vyrazil zuby a přivlekl zpátky na palubu za jazyk, tak ho tam nechal. Nejkladnější postava co tam je je asi Eli (ale ten není „šéf“).

  Komentář#16 - Ultramarine - 10.04.2010 v 23:40
 17. tak toto je perfektní díl, nejlepší jak je Young a Greer ochcal s těma skafandrama :D:D:D

  Komentář#17 - Coon - 10.04.2010 v 23:40
 18. Tak tohle je podle mě prozatím nejlepší díl SGU a první díl po kterém sem nelitoval, že sem na to vůbec koukal (i když space nebylo tak špatný). Jestli i ostatní díly budou mít alespoň takovouhle úroveň tak z SGU ještě bude excelentní seriál. Potěšily mě :D

  Komentář#18 - Rudla - 11.04.2010 v 00:13
 19. Jediné, co mě na tomhle seriálu sere je že z vojáku dělaj úplné sofťáky. Young se nechává komandovat šikomokou pí***, Rush si dělá co chce, Scott jako zástupce Younga se chová jak vypatlaný středoškolak, kterému de jen o to jak by se provětral. Jediný z vojáku kdo mi tam nejvíc sedí je Greer. Já se vůbec nedivím, že tenhle díl byl takovej, že se civilisti postavili vojákům. Kdyby tam vojclové opravdu vládli, tak by civilové neměli nejmenší šanci se jim postavit.

  Komentář#19 - Edbi - 11.04.2010 v 09:49
 20. Souhlasím skoro se vším co jste tu ted napsali :-) ta šikmooká lesba už otravovala ve SG Atlantis v jednom díle. Nechápu co si tihle maníci myslej. Vůdce má být statečný (třeba jako pluk. Sumner). Už vidím, jak se Camile vydá dobrovolně nepřálelům, kdyby chtěli vydat vůdce. by zalezla někam dozadu, nebo machrovala, že na civilisty se nesmí…

  Komentář#20 - Jacinda - 11.04.2010 v 11:49
 21. Jacinda: to byl úplně někdo jiný. Tohle je jenom další IOA-čka. Alespoň se Wrayová ukázala, jako právoplatný patolízal z IOA, jak nám je celou dobu SG série rýsuje

  Komentář#21 - DaveM - 11.04.2010 v 11:51
 22. No, je pravda že Woolsey je asi mezi hrdiny z IOA jediný, kdo by si nezasloužil okamžitě zastřelit. Na druhou stranu nezapomeňte, že i administrativa (papírování, klidné pracovní vztahy civilistů, politické civilní vedení) pomáhá.

  A pokud by chtěl být opravdu takový tvrďák, stačilo by kdyby jim useknul 1 ruku nebo nohu. Pracovat by pak mohli, ale znova ho ohrozit ne. )To byla ironie.)

  Jde o to, že když ti idioti nebudou ochotní za Youngem jít sami od sebe a bude je k tomu muset nutit s bouchačkou v ruce, tak že na to všichni jednou dojedou. Musí je přesvědčit. V tom díle se mávalo bouchačkama jenom proto, aby vyřešili OKAMŽITOU krizi – vzpouru. Ve skutečnosti by udělal nejlíp, kdyby jim všem řekl PŘESNĚ co a jak kdy na Destiny udělal a hlavně PROČ. Pak zopakoval to samé o Wreyové a Rushovi a pokud by je (R+W) ten bezejmený plebs mezi posádkou nerozcupoval sám, tak by si alespoň uvědomili, že největší šanci mají pod Youngem. Rush by je objetoval do jednoho, pokud by mu to pomohlo zůstat na Destiny. Wreyová umí dobře komandovat, ale to je tak všechno k čemu je dobrá (a vojáci by jí poslali do hajzlu, pokud by jí Young nepředal velení DOBROVOLNĚ). Ona psychicky žije v jiném světě než je jejich realita. Ona stále žije ve světě, kde účel nesvětí prostředky a za špatný čin si člověk zaslouží odpovídající potrestání. Realita na Destiny je ale taková, že i kdyby tam mezi nima měli masového vraha, tak by ho nechali v týmu (dokud by nezačal vybíjet posádku) prostě proto, že se jim nedostává lidí. Navíc Wreyová nevěděla, že Rush nastražil tu pistoli – viděla jen ten jeho podvod s „planetou typu Icarus“.

  Podle mě to z jejího pohledu vypadalo, jako že vojenský velitel spáchal vraždu na chlápkovi který s ním často hlasitě nesouhlasil (a ona mu prošla). V tu chvíli jí určitě proběhlo hlavou že ONA s ním také často nesouhlasila a kolik jí zbývá času, než jí Young vezme s sebou na prohlídku nějákého spadlého vraku. To byl podle mě hlavní důvod proč vznikla vzpoura. Kdyby na palubě Destiny byla vláda silnějšího, a ne pravidla civilizace ve které je ona královnou všech trubců dosazená IOA, tak jí bylo nad slunce jasnější, že by jí „silnější“ sejmuli než by se stačila otočit.

  Ona se bála o svůj krk a tak posbírala nohsledy, aby za ní udělali specializovanou a špinavou práci. Její přetrvávající a hlavní motivace je dostat se domů za „manželkou“. To by jako mrtvá, nebo „zapomenutá“ nemohla.

  Komentář#22 - Ultramarine - 11.04.2010 v 14:31
 23. Konečně logický díl co se týče útoku na 3 lodě našich emzáků

  Rush řekl, že je blbost střilet na 3 lodě když nemají skoro energii.
  Ne jako v Atlantis kde Daedalus stříli na 2 Úly slabýma railgunama, který maji tak velký požkození jako házet na ně šutrem.

  Bylo to povedené.

  Komentář#23 - logen - 11.04.2010 v 19:44
 24. Věděl by někdo skupinu a název písničky, která hrála na začátku dlu? Díky

  Komentář#24 - sloane - 11.04.2010 v 19:52
 25. Ultramarine: nenapsala bych to lépe :-) naprosto s tebou souhlasím. Co se týče nejoblíbenějších postav, první je určitě Young a druhý ten supr černošský voják (ted nevím jak se jmenuje). Taky TJ je dobrá :-) naproti tomu Chloe mě taky nas**** a doufám, že jí to dá Eli i poručík (opět mi vypadlo jméno) pořádně sežrat

  Komentář#25 - Jacinda - 11.04.2010 v 20:32
 26. sloane: na youtube: http://www.youtube.com/watch?v=u5mm8ex8Vd4 you wont know

  Komentář#26 - Jacinda - 11.04.2010 v 20:33
 27. to sloane

  => Maruxs | 10.04.2010, 14:13
  píše to tam

  Komentář#27 - Edbi - 11.04.2010 v 20:42
 28. sakra, proč se mi poslední dva příspěvky nezobrazujou(zoobrazí se až jak něco napíšu), pak píšu to co někdo napsal

  Ps: dělá mi to dneska celý den a omlouvám se všem pokud něco četli dvakrát

  Komentář#28 - Edbi - 11.04.2010 v 20:45
 29. Jacinda: Seržant Greer. Loajální, poslušný, disciplinovaný, klidný, silný. Také moje oblíbená postava. Doufám že Chloe dostane valchu, ale je to planá tužba – v dalším díle už bude zase sedět na stejném kmeni se Scottem. Nadrženost (nebo láska) je mocná čarodějka. Eli jí to taky odpustí, protože tam má (podle jeho názoru) nejhezčí tvářičku a ostatní orgány + je jako jedna z mála v jeho věkové skupině. Jak jsem psal, nadrženost je mocná čarodějka.

  Komentář#29 - Ultramarine - 11.04.2010 v 22:27
 30. Ultramarine: mě se líbí ž ese Greer (děkuji :-)) s nikým nemazlí. Něco jako Ronon z Atlantis. Ten taky mlátil a zabíjel a pak se ptal. A některé postavy prostě potřebujou být zmláceny nebo zabity, protože jinak otravujou a otravujou a budou prudit tak dlouho dokud něco neposerou

  Komentář#30 - Jacinda - 11.04.2010 v 22:34
 31. Greer se na konci dílu „life“ s Dr. Parkovou (tou asijskou vědkyní) poměrně mazlil… :D

  Přístup „zabít, nebo se jinak zbavit“ je docela dobrej v SGA a SG1, kde mohli zrekvírovat tak velkou sílu vojáků, vědců, doktorů, nebo kohokoliv, že je ztráta jediného hlupáka nemusí pálit. V SGU ale mají tak málo lidí na všechno, že se jim vyplatí spíš než se zbavit hlupáka, prostě z toho hlupáka udělat rozumného člena expedice. To zmlácení ale není špatný nápad (ačkoliv nefunguje) – jak Young v praxi předvedl na Rushovi. Greerovi to ale (v dílu Air) docela pomohlo. Asi záleží na konkrétní situaci, a přesnému vypočítání tlaku.

  Komentář#31 - Ultramarine - 12.04.2010 v 01:53
 32. Greer je pohodový agresor:-)

  Komentář#32 - Pepis - 12.04.2010 v 17:31
 33. greer je proste borec by ma zaujimalo ked v jednom dieli nvm ci to nebolo v space sa pozeral na tu fotku kto na nej je?

  Komentář#33 - rey - 12.04.2010 v 18:25
 34. rey:

  nějaká baba určo, jinak jak sem psal, tak Greer je tam asi jediný opravdový voják co se sničím nebo sněkým nesere

  Komentář#34 - Edbi - 12.04.2010 v 19:04

Přidat komentář

 


Zobrazit pravidla diskuze

 • Jméno a e-mail jsou povinné položky, e-mail nebude zobrazen, využívá se jen k zobrazení vlastní ikonky (informace o jejím nastavení najdete tady)
 • Pište s háčky, čárkami a interpunkčními znaménky, nepište "CapsLockem" a buďte slušní
 • Otazník a vykřičník stačí jen jeden, nemusíte jich psát několik za sebou
 • Pište k tématu, o kterém článek je, ostatní diskuze patří do daných témat na fórum
 • Buďte tolerantní, každý má právo na svůj názor (civilizovaně podaný)
 • Nevkládejte sem reklamu a odkazy na stahování epizod, nežádejte je
 • Neptejte se na stav titulků, budou, až budou, odkaz na ně zde zveřejníme
 • Spoilery a odkazy - při označení textu se vám zobrazí formátovací tlačítka
 • Administrátoři si vyhrazují právo nevyhovující příspěvky upravovat, případně mazat, za opakované porušovaní pravidel hrozí přispívajícímu BAN.