Gateverse.cz - informace o seriálech Stargate SG-1 (Hvězdná brána), Stargate Atlantis (Hvězdná brána: Atlantida) a Stargate Universe

 • Načítá se Načítá se...
 •  
 •  
 •  
RSS Facebook Twitter YouTube Fórum E-mail

07.11.2009 - Stargate Universe – 1×07 – Earth

stargate-universe-1x07-earth

Další týden plný čekání na nový díl SGU s názvem Earth (Země), dospěl konečně ke konci a my se dnes na tuto očekávanou epizodu můžeme podívat.

Tento díl napsal Martin Gero a odrežíroval Ernest Dickerson. Na co se tedy můžeme v dnenším díle těšit?

Na Zemi vědci pravděpodobně objevili způsob, jak vytočit Destiny i odjinud, než ze základny Ikarus, která byla zničena. Avšak tento způsob je velice riskantní a nebezpečný.

Bránou plánují poslat speciální jednotky v čele s plk. Telfordem. V dílu se má mimojiné objevit i Gen. O´neill, který bude zastupovat "Homeworld security."

Trailer - Promofotky - Diskuze o epizodě - SK Titulky - SGTT Titulky

Autor Nev3r Kategorie Universe Komentáře Komentáře

Komentáře (17)

 1. Tak se tam přecijenom dostane :D

  Komentář#1 - Danny - 07.11.2009 v 11:24
 2. neví někdo o AJ titulkách? Díky

  Komentář#2 - aaa - 07.11.2009 v 12:33
 3. Následuje spoiler!
  teda kdybych byl Young, tak bych při příští výměně s Telfrtem mu zlomil obě nohy, kurevníkovi :) zase je to ale originální způsob věry/nevěry :D (tim myslim uplnej konec dilu)

  Komentář#3 - Vlako - 07.11.2009 v 14:38
 4. myslíš že to jako to? třeba si přišel jen popovídat :D ale docela zajímavá zápletka při tom sexu :D

  Komentář#4 - Hermiod - 07.11.2009 v 15:53
 5. Výborný díl. 8,5/10.

  Komentář#5 - Fancipal - 07.11.2009 v 19:09
 6. No, a to sem se bál, že z toho Scottovy sexuální eskapády stáhnou pláštík ve prospěch BH 90210 a teď ještě milostnej čtyřúhelník mezi Youngem, jeho ženou, medičkou a Telfordem… Navíc je podle toho začátku poměrně zřejmý, že

  Následuje spoiler!

  :[/Mezi Youngem a tou medičkou nejspíš něco bylo. Pravděpodobně když Youngova manželka tak vyskakovala aby tam nechodil mělo to něco společného i se "záletem" (možná) s jistejma blonďatejma pomocnicema doktorů - možná to "dítě" co čeká (v realitě) a možná i v seriálu bude jejich... Navíc taky nikdo neřek, že když tam přišel Telford, že to bylo poprvé, nebo že musel předstírat že je její manžel aby si užil (to by normální ženská poznala že to není její muž, pravděpodobně i kdyby spolu beze slova jen sexovali.)]

  Ještě někdo prosím tvrďte, jak je Telford dobrej velitel a rozumnej člověk. Po tomhle výstupu (a zabásnutím Greera? okamžitě po příjezdu) si příště lidi na kterejch záleží zatraceně rozmyslej, jestli jeho vedení uznají.

  Jinak docela hezké zbraně, ačkoliv příliš spektakulárně nevypadají, ale zase jich mají po Destiny asi tolik, kolik je na 304kách railgunů.

  Ten plán na návrat byl obstojnej, ale udělali by líp, kdyby místo stažení těchhle lidí odtamtud, raději poslali zásoby a specialisty, kteří by rychleji pomohli opravit loď.

  Taky mě začíná opravdu zajímat, proč je Rush do Destiny tak zažranej. Nic bych nedal za to, že to má něco společného s tou fotkou, co na ní koukal v prvním dílu. Možná mu umřela žena a on hledá v databázi Destiny rasu co dokáže znovu oživit jedince??? Je to tajnej špeh a jde po technologiích? Je to antik co se v časovym pudlejumperu podíval do budoucnosti aby se dozvěděl jak dopadl jejich největší nedodělek ve vesmíru? Jen pouhý tipy…

  Komentář#6 - Ultramarine - 08.11.2009 v 01:58
 7. Tak 7. díl shlédnutí a musím zde naspat jen zápory. 35 minut absolutní nudy, bez gradace, bez akce, bez napětí, bez humoru….. to byly muka to nevypnout před koncem (mj. grafika destiny – palba byla hezky provedena). Od 35 do 42 minuty se to láme a konečně vidím náznak pěkného seriálu, ale není to málo? Aby 5/6 děje stálo za nic? Vesmírné sci-fi odehrávající se na nejvyspělejší lodi antiků a většina děja se odehrává na Zemi s citovými dialogy o vztazích na dálku (které samozřejmě nefungují :-D). Ach jo 7 díl zase o ničem :-( Tohle není stargate. 1/3 serie skoro za námi a seriál se pořádně nerozhoupal do nějaké pěkné myšlenky, dějové linie…..
  BTW.: Sledujte hodnocení na CSFD, jak každý týden SGU propadá žebříčkem směrem dolů (bohužel) z krásného cca 140 místa dnes na 192 (každý týden spadně přibližně o 15 příček dolů).

  Komentář#7 - Derk - 08.11.2009 v 02:05
 8. Nemohol by niekto prečasovať titulky na verziu
  720p hdtv x264 sitv? Nesedia dobre od sgtt, sú o sekundu dve posunuté.
  Niečo povedia anglicky a české titulky sú až o sekundu neskôr.

  Komentář#8 - Jake - 08.11.2009 v 11:20
 9. Ked sa ti nepaci tak to nepozeraj. A csfd, tym sa fak nikto riadit nebude. Pise tam kde kdo. Tam inteligentne nazory z 99% nehladajte. Len za to ze na csfd bude mat SGU 0%, nenamena ze je to serial na 0%. Mne sa paci, a nemusi byt vsade len sama akcia.

  Komentář#9 - Jake - 08.11.2009 v 13:00
 10. 2Jake: na verzi od SiTV sedí title na NoTV

  Komentář#10 - krha - 08.11.2009 v 15:17
 11. Rush bestak vi jak Destiny ovladat aj jak se dostat branou na Zemi. Minimalne ale videl ze ten plan bude fungovat, tak ho sabotoval, bo nechtel odejit z Destiny.

  Komentář#11 - Edbi - 08.11.2009 v 15:37
 12. dbi taky si to myslim

  Komentář#12 - Hed - 08.11.2009 v 16:53
 13. Tak teď jsem to viděl, řekl bych, že to je opak toho, co slibovali, mě je 15 let, ale zatím mě to nebere, není tam slibovaná akce :( nic, co by bylo težké na pochopení, jediný, kdo podle mě zatím za něco stojí je Scott a Eli :) Snad příště, zatím dál vede neohroženě SGA :)

  Komentář#13 - Danny - 08.11.2009 v 18:41
 14. Tak sedmý díl super, musím říct, ale jako s tím sexem se to už přehání…:-D
  A Destiny má pěkné zbraně.

  Komentář#14 - Sci-Fi.FaN - 08.11.2009 v 20:58
 15. Ty zbraně ušly, ačkoliv se vizuálně skoro neliší od obyčejných dělových střílen (věží) na součastnejch námořních lodích. Efekt střelby taky nebyl moc spektakulární (narozdíl od páracích paprsků 304, nebo „roje“ dronů), ale Destiny neměla bejt bitevní křižník (bohužel). Rush to možná věděl, ale to co chtěl udělat Telford byla nedomyšlená zhovadilost. Nemyslím tím ten plán se sluncem (to bylo celkem chytrý, protože jenom ponořená do slunce má Destiny energie kolik chcete) ale to, že jí chtěli prvně evakuovat a až pak tam poslat další tým (jestli by přišli na to jak a až by tam přišel, byl by skoro ve stejnym průšvihu jako ten první).

  Líp by udělali, kdyby na straně Země vymysleli způsob jak překlenout energetický nároky a pak jim tam poslali tým číslo dva, kterej tam přinese to řešení cesty domu a vybavení v dostatečném množství a kvalitě na to, aby nejen dokázali dostat domů tým z Ikaru a sami si tam pak obstojně žili, ale i na to, aby v případě nouze mohli sami domů. Ono by totiž stačilo, kdyby na Zemi i na Destiny bylo něco jako ZPM a neměli by skoro vůbec problémy. Na Destiny by měli čerstvý rohlíky, teplou sekanou do hamburgerů, koka-kolu a tolik skafandrů, nakadahovejch generátorů a nářadí (a lidí), že by měli loď opravenou za pár měsíců (a mohli začít přeposílat její databázi a plánky děl, štítů, motoru a šatlů, což byl hlavní cíl proč tam vlastně někoho chtěli poslat).

  A než by to na Zemi vyšpekulovali, na Destiny by zatím luštili encyklopedii, opravovali trup, doplňovali vodu, kreslili plánky, testovali (na sobě) technologie a navazovali vztahy s rasama kolem kterejch by loď ve chvíli kdy by byla bez lidí a čistě na autopilotu jen proletěla) a sepisovali přesnej seznam toho, co bude nezbytně nutné, potřeba, nebo jenom vhodné, aby druhý tým měl s sebou.

  Nikdo zatím neví proč tam Rush vlastně šel, jak to, že mohl do MMORPG Prométheus, kterou hrál Eli vložit znak, kterejch je na loďi mraky (takvou tu divnou hvězdičku) – musel jí už někde vidět ale lidi o Destiny nevěděli – a naopak jakto, že když (pravděpodobně) něco o Destiny věděl, že se tak bál, když mířili k tomu slunci. Řikal v prvním trojdíle, že pochází z chudejch poměrů a že si na studia musel vydělávat několika pracema při škole. Měl fotku sebe sama s nějákou babou. ALE to jsou jen body, ze kterých jde tipovat. Podle mého dojmu mu ta ženská (kterou možná miloval) umřela a když se v nějáké části Antické encyklopedie z Atlantis dočetl o Destiny a o exotickejch druzích, které mohla (a do budoucna může) na své cestě potkat, rozhodl se, že Destiny sama, nebo ufoni co potká můžou představovat odpověď na jeho problém a třeba jí nějak znovu oživit. To je ale jen odhad. Ze stejnejch informací se dá vyšpekulovat například že je gouauld, nebo tokra pracující v „přestrojení“ a pravděpodobně bez vědomí lidí, bo že je agent luciánský aliance, bo že je trhlej profesor a že na Destiny lpí jen proto že ji má za svoji osobní hračku, nebo milion jedna jiných (občas ještě šílenějších) teorií.

  Mám taky pocit, že vim proč místo SGC řešili svoje brýfingy v Homeworld Command. Prvním a hlavním je samozřejmě to, že kulisy SGC předělali na bázi Ikarus. Podle mě, ale O´Neila, který je po Hammondovi nejzkušenější expert na vztahy s ufonama (a jejich případný zabíjení) na světě poslali papalášové po skončení jeho služby na SGC zase pod Hammonda, kterej dělal poradce prezidentovi ve chvíli vzniku IOA a tím pádem byl (podle mého dojmu) velitelem „vojenského oddělení“ IOA ve chvíli, kdy po něm O´Neil pracoval jako prezidentův muž v USA pro mimozemský záležitosti. Ačkoliv se nám snažili vsugerovat, že Homeworld Command je v pentagonu (a tudíž americká záležitost), může to bejt stejně tak oddělení IOA pro nemírové řešení vztahů s vesmírnejma vobludama a v USA bejt jen z toho důvodu, aby nebyla „tak daleko“ od SGC, lidských loděnic (na 304) a Atlantidy. Proč v Pentagonu je také zřejné. Jde o ochranu, utajení, blízké propojení s americkými vojenskými složkami a mnohé další výhody.

  Tak, a teď když jste přečetli tuhle mojí „knížku“ jaké jsou vaše názory a myšlenky (ohledně SGU)?

  Komentář#15 - Ultramarine - 08.11.2009 v 22:51
 16. Jen tak mimo misu
  Ultramarine neboli te prsty, take spisy tady na ruznych komentarich.
  :D :D :D :D :D :D :D :D
  Jinak Homeworl command uz existoval se mi zda v SGA.
  Jo a je vubec jeste SGC v Cheyene Mountain nebo je uz presunuto stejne jako ve skutecnosti NORAD do Petersonu.

  Komentář#16 - Edbi - 09.11.2009 v 15:42
 17. Jinak k Rushovi goauld nebo tokra nebude bo to by se zjistilo, Jinak stale se nevi kdo je lucianskym spehem a prece jen Rush se tam tak hodne chtel dostat.

  Komentář#17 - Edbi - 09.11.2009 v 15:45

Přidat komentář

 


Zobrazit pravidla diskuze

 • Jméno a e-mail jsou povinné položky, e-mail nebude zobrazen, využívá se jen k zobrazení vlastní ikonky (informace o jejím nastavení najdete tady)
 • Pište s háčky, čárkami a interpunkčními znaménky, nepište "CapsLockem" a buďte slušní
 • Otazník a vykřičník stačí jen jeden, nemusíte jich psát několik za sebou
 • Pište k tématu, o kterém článek je, ostatní diskuze patří do daných témat na fórum
 • Buďte tolerantní, každý má právo na svůj názor (civilizovaně podaný)
 • Nevkládejte sem reklamu a odkazy na stahování epizod, nežádejte je
 • Neptejte se na stav titulků, budou, až budou, odkaz na ně zde zveřejníme
 • Spoilery a odkazy - při označení textu se vám zobrazí formátovací tlačítka
 • Administrátoři si vyhrazují právo nevyhovující příspěvky upravovat, případně mazat, za opakované porušovaní pravidel hrozí přispívajícímu BAN.