Gateverse.cz - informace o seriálech Stargate SG-1 (Hvězdná brána), Stargate Atlantis (Hvězdná brána: Atlantida) a Stargate Universe

 • Načítá se Načítá se...
 •  
 •  
 •  
RSS Facebook Twitter YouTube Fórum E-mail

21.07.2017 - STARGATE ORIGINS: Studio MGM oznámilo nový seriál!


Je to více než 6 od ukončení seriálu Stargate Universe, od té doby pokračovala franchisa pouze v podobě komiksů, dále se mluvilo o rebootu Stargate jako sérii filmů. Tyto návrhy byly letos smeteny ze stolu a zdálo se, že svět SG je po 25 letech definitivně mrtvý. Včera 20. července bylo ale oznámeno a potvrzeno oživení Stargate ve formě digitálního deseti-dílného seriálu, který odstartuje už letos!Zároveň se seriálem vznikne také projekt Stargate Command, který bude domovem SG Origins, ale také se tu bude objevovat další bonusový obsah se Stargate tématikou.

Jak už bylo řečeno seriál bude mít 10 dílů a dočkáme se ho už letos. Děj se bude odehrávat před událostmi z původního filmu z roku 1994. Bude odhalovat tajemstvím zastřený příběh mladé Catherine Langford.

Catherine nám byla poprvé představena jako malá holčička, jejíž otec v roce 1928 objevil hvězdnou bránu v Gize. Celý svůj život obětovala programu Hvězdné brány. Stargate Origins poodhalí události, které vedly ke vzniku SG-1.

Každá epizoda bude mít přibližně 10 minut, takže dohromady se dočkáme příběhu o délce celovečerního filmu. Objevily se také spekulace, že po dokončení příběhu Cahterine, bychom se mohli dočkat dalších mini sérií ze světa Stargate.

Režisérkou seriálu je Mercedes Bryce Morgan, která má zkušenosti s krátkými seriály jako například Virtual Morality. Scénaristy jsou Mark Ilvedson a Justin Michael Terry.

Prezident MGM sekce pro digitální platformy řekl, že Stargate Origins vzniklo jako poděkování fanouškům, kteří drží při životě téměř 25-ti letou historii světa hvězdné brány.

Dále dodal, že se chtěli vrátit ke značce Stargate s úplně novým příběhem, který bude respektovat a ctít svět s mytologií Hvězdné brány, který známe z filmu a seriálů.

Multimediální platforma Stargate Command bude částečně zdarma, ale bude tu i placený obsah. Studio doufá, že se jim podaří spojit a shromáždit všechny fanoušky SG na jednom místě.

SG-O bude již čtvrtý seriál SG franchisy, která má na kontě už více než 350 epizod. Posledním zástupcem byla Stargate Universe, která byla předčasně ukončena po druhé sérii v květnu 2011.

MGM dalo zelenou seriálu, kterého se dočkáme zřejmě letos na podzim, při příležitosti oslav SG-1 na Comic-Conu v San Diegu.

Brzy se dozvíme další podrobnosti.

Trailer naleznete zde.
zdroj: GateWorld

Autor NicholasRush Kategorie Atlantis, Gateverse.cz, Rozhovory, SG-1, Stargate film, Twitter, Universe Komentáře Komentáře

Komentáře (7)

 1. Ježiši josefe ANO! Konečně! Díky, díky MGM! Snad to bude za něco stát. :)

  Komentář#1 - JohnCZ - 21.07.2017 v 18:47
 2. A jste si jistí, že to není vtip? Možná jsem paranoidní, ale existuje hra Assassins creed:
  -jejíž nový díl má taky vyjít letos
  -ten díl se čirou náhodou taky odehrává v Egyptě
  -čirou náhodou se taky jmenuje Origins
  -řada zveřejněných artworků je (až na tu bránu) podezřele podobná tomuhle plakátu…

  Komentář#2 - Joule - 21.07.2017 v 22:26
 3. „ctít svět s mytologií Hvězdné brány“ Catherine podle canonu bránou v minulosti neprošla…

  Komentář#3 - Micuda98 - 22.07.2017 v 18:37
 4. Joule: O žádný vtip se nejedná. Informace o Stargate: Origins jsou i na oficiálních stránkách MGM (http://stargate.mgm.com), nemluvě o spoustě dalších spřízněných webech, youtube kanálech a facebooku. Podobnost s Assassin’s Creed je tady čistě náhodná :) Pravdou je, že jak oficiální lore Stargate, tak AC „začíná“ ve starém Egyptě a jak nová AC hra, tak nový SG seriál budou o těchto začátcích pojednávat a proto mají oba podtitul Origins (počátky).

  Micuda98: Zatím se neví, jaká bude hlavní zápletka. Plakát může být jenom ilustrační a postava na něm ani nemusí být Catherine. V rámci příběhu nemusí vůbec projít hvězdnou bránou – franšíza Stargate je navzdory jménu dostatečně bohatá i bez ní. Nemluvě o tom, že jsme několikrát ve všech seriálech byli svědky technologií, které dokázaly pozměňovat, nebo dokonce mazat paměť, což by vysvětlovalo, proč by si Catherine v původním filmu a v seriálu SG-1 nic nepamatovala.

  Každopádně je oznámení seriálu, a to jakkoliv dlouhého, dobrá zpráva. Celé mi to spíš připadá jako kdyby si MGM ověřovalo, že je o značku stále zájem a dlouhodobě plánovalo ještě větší oživení – pravděpodobně jiný kompletně nový seriál, který by mohl dokonce uzavřít dějovou linku Stargate Universe (o jeho přímém pokračování ale silně pochybuji, znovuvytvoření kulis a opětovné najmutí stejných herců by bylo velmi nákladné).

  Komentář#4 - RIPR - 26.07.2017 v 16:58
 5. jooos konečne prvááá dobra sprava za tento rok už dlho na toto čakám XDDDDD stargate je proste naj

  Komentář#5 - FIlip - 31.07.2017 v 00:25
 6. tak to je naprostá zbytečnost…..

  Komentář#6 - Honza - 30.08.2017 v 20:45
 7. 10 min dily no..lepsi nez nic ale doufam ze to aspon neco nastartuje dal..:)

  Komentář#7 - Ivo - 10.09.2017 v 11:38

Přidat komentář

 


Zobrazit pravidla diskuze

 • Jméno a e-mail jsou povinné položky, e-mail nebude zobrazen, využívá se jen k zobrazení vlastní ikonky (informace o jejím nastavení najdete tady)
 • Pište s háčky, čárkami a interpunkčními znaménky, nepište "CapsLockem" a buďte slušní
 • Otazník a vykřičník stačí jen jeden, nemusíte jich psát několik za sebou
 • Pište k tématu, o kterém článek je, ostatní diskuze patří do daných témat na fórum
 • Buďte tolerantní, každý má právo na svůj názor (civilizovaně podaný)
 • Nevkládejte sem reklamu a odkazy na stahování epizod, nežádejte je
 • Neptejte se na stav titulků, budou, až budou, odkaz na ně zde zveřejníme
 • Spoilery a odkazy - při označení textu se vám zobrazí formátovací tlačítka
 • Administrátoři si vyhrazují právo nevyhovující příspěvky upravovat, případně mazat, za opakované porušovaní pravidel hrozí přispívajícímu BAN.