Gateverse.cz - informace o seriálech Stargate SG-1 (Hvězdná brána), Stargate Atlantis (Hvězdná brána: Atlantida) a Stargate Universe

 • Načítá se Načítá se...
 •  
 •  
 •  
RSS Facebook Twitter YouTube Fórum E-mail

04.10.2009 - Sledovanost prvních dílů SGU

Stargate Universe

Již včera se objevila první čísla sledovaností a SyFy Channel je následně potvrdil. Páteční pilotní epizodu Air (část I a II) si nenechalo ujít 2,35 milionu diváků (což odpovídá ratingu 1.7).

Toto číslo vám toho moc zajisté neřekne, a tak se nabízí srovnání. Pilotní díl seriálu Stargate Atlantis dopadl lépe, sledovalo jej 4,191 milionu diváků (rating 3.2), z nedávno vysílaných seriálů pak na SyFy zazářil mysteriózní seriál Warehouse 13, který dokonce vytvořil nový rekord se 4,4 miliony.

Pokud jde o konkurenci, ve stejnou dobu jako SGU na FOXu běžel seriál Josse Whedona Dollhouse, jehož sledovanost se vyšplhala na 2,1 milionu diváků.

SyFy je sice kabelovou televizí, tudíž více jak 2 miliony diváků jsou pro ni dosti slušné číslo, u premiéry tak očekávaného a propagovaného seriálu však mohlo být daleko vyšší. Sledovanost je dnes bohužel klíčová pro to, aby seriál na televizních obrazovkách setrval, a tak doufejme, že diváků bude v budoucnu spíše přibývat, než-li ubývat.

zdroj: gateworld.net, stargate-sg1-solutions.com

Autor Maruxs Kategorie Universe Komentáře Komentáře

Komentáře (10)

 1. Ale je treba zmínit, ze do toho nejsou zapocítaní ti, kterí si to nahrávali a to je taky dost lidí, tak snad se to jeste zvýsí.

  Komentář#1 - DODOMAN - 04.10.2009 v 20:30
 2. možna este 1×03 bude mit podobnou sledovanost, ale pak to pujde dolu proste klasika dneska

  Komentář#2 - detrik - 04.10.2009 v 20:33
 3. DODOMAN: část už je (data includes those who watched the show live, or DVR-delayed within 3 hours of broadcast), ale máš pravdu, ještě se to trošku zvedne, pak to aktualizuju (ale údajně ta data budou k dispozici zhruba do tří týdnů)…

  Komentář#3 - Maruxs - 04.10.2009 v 20:56
 4. No, minimálně první série bude, doufám. Mě se pilot dost líbil, tak snad to krátkozrace nezrušej.

  Komentář#4 - pařan - 04.10.2009 v 21:24
 5. Asi to tady nepatří, klidně to vymazejte, ale už se zase nemůžu dočkat dalšího dílu. To je k nevydržění. Jenom to jsem chtěl říct.

  Komentář#5 - spidermann86 - 04.10.2009 v 21:41
 6. Jestli se na tento díl dívali jen „staří“ fandové, tak příští díl bude mít sledovanost ještě menší. Když si člověk vzpomene jak v prvním film Jackson psal symboly na tabuli a oni nevěděli nic o bráně a o 15 let později je tohle, tak je to hustý. Stejně pro mě bude nelepší Jack a jeho hlášky a taková ta rodinná atmosféra SG-1

  Komentář#6 - Jarda - 04.10.2009 v 22:13
 7. Jo, tak to musím s tebou souhlasit. Jack a SG-1 to jsou staré časy!!!

  Komentář#7 - spidermann86 - 04.10.2009 v 22:24
 8. jenze dnes u familiarni atmosfera sg1 proste nestaci. a divam li se na pilot SGU tak se nemohu zbavit dojmu, ze tu nekdo poklada BSG za velkou udalost v scifi.

  Komentář#8 - picko - 04.10.2009 v 22:27
 9. Jarda: tak to je jasný :) na to nic nemá ;)

  Komentář#9 - Lukinsons - 04.10.2009 v 22:28
 10. picko: nevím jak ty (respektive asi vím), ale já Battlestar Galacticu považuju za jedno z nejzajímavějších sci-fi poslední doby, hlavně proto, že je takové „reálnější“ než třeba Star Trek (který taky mám docela rád).
  Ano, tvůrci se inspirovali hromadou dalších seriálů (styl kamery je například ze seriálu Firefly atd), ale příběh toohto seriálu je naprosto dokonalý.

  A jinak k tématu: první série se nejspíš dotočí, protože už jí má SyFy zaplacenou, ovšem o dalších sezónách rozhodne divácká sledovanost, která snaad bude stoupat. Upřímě se mi pliot Universe líbil víc než pilot k SG-1 (ukamenujte mě :D ) a trochu o něco víc než i k Atlantis (ovšem tam se mi líbí hlavně scéna s vynořením města)

  Komentář#10 - Aries - 04.10.2009 v 22:57

Přidat komentář

 


Zobrazit pravidla diskuze

 • Jméno a e-mail jsou povinné položky, e-mail nebude zobrazen, využívá se jen k zobrazení vlastní ikonky (informace o jejím nastavení najdete tady)
 • Pište s háčky, čárkami a interpunkčními znaménky, nepište "CapsLockem" a buďte slušní
 • Otazník a vykřičník stačí jen jeden, nemusíte jich psát několik za sebou
 • Pište k tématu, o kterém článek je, ostatní diskuze patří do daných témat na fórum
 • Buďte tolerantní, každý má právo na svůj názor (civilizovaně podaný)
 • Nevkládejte sem reklamu a odkazy na stahování epizod, nežádejte je
 • Neptejte se na stav titulků, budou, až budou, odkaz na ně zde zveřejníme
 • Spoilery a odkazy - při označení textu se vám zobrazí formátovací tlačítka
 • Administrátoři si vyhrazují právo nevyhovující příspěvky upravovat, případně mazat, za opakované porušovaní pravidel hrozí přispívajícímu BAN.