Gateverse.cz - informace o seriálech Stargate SG-1 (Hvězdná brána), Stargate Atlantis (Hvězdná brána: Atlantida) a Stargate Universe

 • Načítá se Načítá se...
 •  
 •  
 •  
RSS Facebook Twitter YouTube Fórum E-mail

01.11.2008 - Rozhovor pro GateWorld – Zloduši nikdy neumírají

115.jpg

Když se řekne jméno David Palffy a co má společného s naším oblíbeným seriálem Stargate, většina z vás nebude vědet, o koho jde. Ale když dodáme jméno Anubis, nebo Sokar, měli by vědět všichni...

Sarah.mac.mackenzie nám tentokrát připravila překlad tohoto rozhovoru. David mluví o Anubisově příběhu, vtipkuje o tom, co dělá Goa'uldy takové, jací jsou, a prozradil na sebe, na čem v této době pracuje.

GW: Pro Gateworld.net se hlásí Chad Colvin. Vedle mě je tu dnes večer David Palffy, který si ve StarGate SG1 zahrál Anubise a Sokara. Davide, děkuju ti za tvůj čas, který jsi věnoval tomuto rozhovoru.

DP: Potěšení na mé straně. Doufám, že to budeš moci říct po skončení tohoto interview.

GW: /smích/ Uvidíme.

DP: Jak jsem řekl, občas mluvím sprostě. Mohl bych říct něco, čeho bys mohl potom litovat.

GW: Budeme to moci při nejhorším vypustit a neuveřejnit to.

DP: Ne ne, to nemám ve smlouvě. Na tom jsme se neshodli.

GW: Naposledy, když jsme spolu mluvili, psal se rok 2004, začal se Anubis zrovna dostávat na svůj vrchol. Líbilo se ti, jakým způsobem se jeho příběh přiblížil lidem?

DP: Kdybych měl odpovědět z pohledu herce, z pohledu člověka, který je za maskou, řekl bych, že ne. Doufám, že to skončilo. Potom, co jsem zjistil, v jaké formě žije, zkusil bych to rozvít dál ten jeho příběh. Bylo by to zábavné udělat to a myslím, že by to Anubisovi hodně přidalo na hloubce. Ale je to jen můj názor. Faktem ale je, že hraješ postavu, která podle scénáře nosí černý plášť, je to v podstatě zlo. Je těžké polidštit ho, aniž by měl fyzickou podobu lidské bytosti, protože on je ztělesněním něčeho naprosto odlišného. On je ztělesněním zla. A ten nápad, jestli může být nějakým způsobem zhmotněn, je podle mě hodně zajímavý.

GW: Měl jsi příležitost hrát dva velmi zlé Goa'uldy – Sokara a Anubise. Jako herec, myslíš si, že hrát zlosyny je lehčí nebo zábavnější? Oproti jiným postavám?

DP: Myslím, že jsou zábavní, ale záleží na okolnostech. Je zábavnější je hrát, protože podle mě si můžeš dovolit zajít s nimi dál. Když hraješ zloducha ve scifi pořadu, je to rozdílné, než když hraješ padoucha v krimi seriálu jako je třeba CSI nebo jemu podobných seriálech. Mám radši scifi, je to zábava, protože obvykle zpodobňuješ zloducha povzneseného na jinou úroveň bytí, což by u krimi nešlo.

GW: Co bylo důvodem Sokarova a Anubisova pádu? Byly to povahové rysy, které vedly k jejich destrukci?

DP: Přílišné sebevědomí, arogance. To je vždycky to, co ty zlořády nakonec zničí, ať už je to ve scifi nebo jiném žánru, můžeme to také vidět v každodenním životě. A to je také to, co se stalo Sokarovi a Anubisovi. Myslím, že je to to přehnané sebevědomí a arogance.

GW: Myslíš, že byli zlí sami o sobě už od základu? Nebo věříš, že jejich myšlení bylo nějaké ospravedlnění pro jejich činy?

DP: Ne, protože oba dva měli špatné dětství. Byli sirotci. Faktem je, že v obou případech byly jejich matky pro ně špatnými matkami. A samozřejmě neměli otce, takže měli tak trochu problém s tím respektovat někoho. To je jeden z důvodů, proč měli problém se ženami. Nebyli schopni se s tím poprat. To je tím. Žili jako jiné formy života. Ale tak daleko snad nezajdeme, nedá se to uveřejnit na internetu.

GW: /smích/ Sledoval jsi SG v posledních letech?

DP: Ne vůbec. Myslím, že ten seriál stojí za starou belu /smích/. Dělám si legraci!!!

GW: /smích/ Trochu se nám to vymyká z rukou.

DP: Já si dělám legraci.

GW: /smích/ Jak myslíš, že by Sokar nebo Anubis, kdyby přežili, reagovali na Orie, kteří v posledních dvou sezonách přišli po Goa'uldech?

DP: Oba byl se spojili a zničili by je. To je to, co si lidé neuvědomují – Ti dva chlapci dohromady, to je něco neuvěřitelnýho.

GW: Od té doby, co jsi hrál ve Stargate SG-1, které projekty jsi dokončil a na čem teď pracuješ?

DP: Je toho tolik, že kdybych měl uvést všechno, tak se unudíš k smrti... Anebo bych se nudil já. Jedna z věcí, kterou nemohu vystát, je herec, který mluví jen o sobě a ničem jiném. OK tak jo, budu mluvit o 20 projektech, na kterých teď pracuju...

GW: /smích/ Měl bys něco aktuálního?

DP: Teď zrovna pracuju na pár smlouvách pro nějaké filmy. Hodně herců píše, ale málo z nich prodají smlouvy a nebo scénář. Jsem jeden z mála těch, kteří je prodávají. Ale abych dělal věci trochu směšnější než jsou, musim pracovat na spouště věcí najednou. Ale kdybych ti to všechno řekl, musel bych tě zabít.

GW: /smích/ Přísně tajné. Považuješ se za fanouška SG?

DP: Ó bože.... /smích/

GW: Některé z těchto otázek jsou....

DP: Ano, ale abych byl opravdu upřímný, většinu z toho jsem neviděl, nejsem nijak spojený se seriálem.

GW: Nakonec, pokud bys mohl poslat fanouškům osobní zprávu, co bys jim řekl?

DP: Ať žije Francie! Dělám si legraci /smích/. Chtěl bych poděkovat fanouškům za podporu, kterou jsem si vysloužil jako herec, který se objevil v SG. Je to pro mě čest. Zažil jsem úžasné chvíle, když jsem se setkal s fanoušky. Jsem vděčný za to, že jsem mohl být součástí něčeho, jako je StarGate.

GW: A my si zase mohli užívat sledování epizod, ve kterých ses objevil...

DP: Teď si děláš pr**l...

GW: Ne, nedělám /smích/"

zdroj: gateworld.net

Autor Genovec Kategorie SG-1 Komentáře Komentáře

Komentáře (3)

 1. Dobrej typan

  Komentář#1 - Donkey Kong - 02.11.2008 v 21:53
 2. já si to pak ještě pouštěla jako video – vypadá furt stejně :-D docela zajímavej člověk…. na ulici bych ho ale asi nepoznala….

  Komentář#2 - sarah.mac.mackenzie - 03.11.2008 v 09:05
 3. johoho to je typan :-)

  Komentář#3 - karvel - 03.11.2008 v 09:59

Přidat komentář

 


Zobrazit pravidla diskuze

 • Jméno a e-mail jsou povinné položky, e-mail nebude zobrazen, využívá se jen k zobrazení vlastní ikonky (informace o jejím nastavení najdete tady)
 • Pište s háčky, čárkami a interpunkčními znaménky, nepište "CapsLockem" a buďte slušní
 • Otazník a vykřičník stačí jen jeden, nemusíte jich psát několik za sebou
 • Pište k tématu, o kterém článek je, ostatní diskuze patří do daných témat na fórum
 • Buďte tolerantní, každý má právo na svůj názor (civilizovaně podaný)
 • Nevkládejte sem reklamu a odkazy na stahování epizod, nežádejte je
 • Neptejte se na stav titulků, budou, až budou, odkaz na ně zde zveřejníme
 • Spoilery a odkazy - při označení textu se vám zobrazí formátovací tlačítka
 • Administrátoři si vyhrazují právo nevyhovující příspěvky upravovat, případně mazat, za opakované porušovaní pravidel hrozí přispívajícímu BAN.