Gateverse.cz - informace o seriálech Stargate SG-1 (Hvězdná brána), Stargate Atlantis (Hvězdná brána: Atlantida) a Stargate Universe

 • Načítá se Načítá se...
 •  
 •  
 •  
RSS Facebook Twitter YouTube Fórum E-mail

20.12.2008 - Rozhovor pro GateWorld – Michael Greenburg

Michael Greenburg

Stránky Gateworld.net si připravily rozhovor s Michaelem Greenburgem, producentem StarGate SG1 a Atlantis a spoluzakladatelem organizace Gekko Film Corp, kterou založil spolu s Richardem Deanem Andersonem, jehož potkal poprvé při natáčení seriálu MacGyver. David Read redaktor stránek, který Greenburga zastihl na Gateconu 2008 ve Vancouveru, se ho zeptal na práci okolo MacGyvera, StarGate a byl zmíněn i Greenburgův nový film Game of Shadows, který bude mít svoji premiéru příští rok.

GW: Jak ses vlastně dostal k MacGyverovi?

MG: Pět let jsem strávil prací ve Warner Bros, kde jsem pracoval s Georgem Englandem a Joanne Woodward. Jednou jsem měl hovor – volal mi Mike Schoenbrun z produkčního v Paramountu. Byl asistentem režiséra u seriálu Mannix and Mission: Impossible. Zavolal mi, že mají problém s jedním seriálem, který měl být jednou velkou akční dobrodružnou televizní show a jestli bych zvážil svoji účast na produkci. A tím seriálem byl MacGyver. Řekl mi doslova: „Pojď sem na pár měsíců a zkus to vrátit do původních kolejí, pak se můžeš vrátit k dělání u filmu“. O sedm let později jsem stále pracoval na MacGyverovi.

GW: Takže během svého působení u MacGyvera ses do toho seriálu tak zamiloval?

MG: Ano. MacGyver byl super seriál. Stal se televizním evergreenem a Rick ten seriál udělal takový, jakým je. Moje děti na to pořád koukaj.

GW: Takže ty jsi Ricka před tím neznal?

MG: Ne, potkal jsem ho až při prvním natáčecím dnu MacGyvera. Vešel jsem do jeho šatny a představil jsem se mu. Myslím, že u toho byl také Henry Winkler.

GW: Kdy začala fungovat organizace Gekko?

MG: Gekko vzniklo ke konci natáčení MacGyvera. Před tím se to přejmenovalo PigDog.

GW: PigDog?

MG: Jo, ale naši agenti a business manažeři nám řekli, že bychom měli vymyslet nějaký serióznější název.

GW: Viděl jsi film StarGate?

MG: Jo, viděl jsem ho. A Rick taky. Myslím, že jeho první reakce byla, že nevěděl, jak tu svoji postavu má ztvárnit.

GW: Jo, filmový Jack byl dost jiný než ten seriálový.

MG: Rick se podíval na film a několikrát se sešel s Johnem, Bradem (Wrightem) a Johnattanem (Glassnerem) a řekli Rickovi, že tu postavu může brát s trochou nadsázky. Že si ji může udělat, jak chce, jak se mu to líbí.

GW: Na Comic Conu Rick zmínil epizodu Cold Lazarus (česky Zmrtvýchvstání), což byl bod zlomu. Díl byl bližší spíše charakteru Kurta Russela. Tys byl u seriálu po osm řad?

MG: Ano, osm řad. Byla to legrace. Uteklo to strašně rychle. Hodně jsem se toho naučil.

GW: Co se stalo po StarGate? K čemu ses dostal?

MG: Po StarGate jsem začal pracovat na volné noze. Dostal jsem spolu se svým bratrem práva na zfilmování nejlépe prodávané knihy, která se prodávala s New York Times. Jmenuje se „Game fo the Shadows“ a je o Barry Bondsovi, BALCOVI, Marione Jonesové a o těch skandálech s dopingem. Každý ví, že teď doslova vypukla „steroidová éra“, která vrhla šedá mračna nad všechno.

GW: A ty se teď pohybuješ na sportovním poli?

MG: Ano, jsem výkonný producent u „Score Productions“, což je jakási odnož „The Score Sports Channel Network.“ Je to mediální společnost.

Přeložila sarah.mac.mackenzie.
zdroj: gateworld.net

Autor Genovec Kategorie SG-1 Komentáře Komentáře

Komentáře (0)

 1. U novinky není zatím žádný komentář.

Přidat komentář

 


Zobrazit pravidla diskuze

 • Jméno a e-mail jsou povinné položky, e-mail nebude zobrazen, využívá se jen k zobrazení vlastní ikonky (informace o jejím nastavení najdete tady)
 • Pište s háčky, čárkami a interpunkčními znaménky, nepište "CapsLockem" a buďte slušní
 • Otazník a vykřičník stačí jen jeden, nemusíte jich psát několik za sebou
 • Pište k tématu, o kterém článek je, ostatní diskuze patří do daných témat na fórum
 • Buďte tolerantní, každý má právo na svůj názor (civilizovaně podaný)
 • Nevkládejte sem reklamu a odkazy na stahování epizod, nežádejte je
 • Neptejte se na stav titulků, budou, až budou, odkaz na ně zde zveřejníme
 • Spoilery a odkazy - při označení textu se vám zobrazí formátovací tlačítka
 • Administrátoři si vyhrazují právo nevyhovující příspěvky upravovat, případně mazat, za opakované porušovaní pravidel hrozí přispívajícímu BAN.