Gateverse.cz - informace o seriálech Stargate SG-1 (Hvězdná brána), Stargate Atlantis (Hvězdná brána: Atlantida) a Stargate Universe

 • Načítá se Načítá se...
 •  
 •  
 •  
RSS Facebook Twitter YouTube Fórum E-mail

16.04.2007 - Reportáž z Arktidy

Novinka

Patnáctičlenný štáb Stargate SG-1, zahrnující režiséra Martina Wooda, výkonné producenty Brada Wrighta a Johna Smitha, a Petera F. Woesteho navštívil minulý měsíc stanici námořnictva APLIS (Applied Physics Laboratory Ice Station).

Společně s nimi zde byli také herci R. D. Anderson (O'Neill), Ben Browder (Mitchell) a Amanda Tapping (Carterová) kvůli natáčení 6-ti scén připravovaného filmu StarGate Continuum.

Proto když byla k filmování zapotřebí ponorka, která by prolomila led a překvapila ztracenou SG-1, námořnictvo dobrovolně poskytlo USS Alexandrii, která na stanici slouží k výzkumným účelům.

Studio na stanici také zaslalo několik DVD se seriálem SG-1, takže když štáb dorazil 24. března na místo, bylo zde již mnoho fanoušků :).

Podle Browdera spal štáb ve třech chatrčích z překližky, v nichž se nacházely kamna sloužící k topení, ale i rozpouštění ledu na pitnou vodu. Amanda Tapping řekla, že si ženy vyzdobili svou chatrč kresbami a lepenkovými koberci. Věci jako sprchy nebo Internetové připojení však byly dostupné jen v zálivu Prudhoe, a R. D. Anderson sdělil, že 26. března bylo dokonce mínus 58°F.

Byl to velmi vzrušující natáčecí týden. Kameraman ležící na kraji ledu při natáčení USS Alexandrie ponornou kamerou spadl do vody (toho dne bylo -37°F). Byl okamžitě helikoptérou převezen zpět do tábora, protože mu hrozilo umrznutí.

Po jejich příjezdu byla rovněž spatřena medvědice s mládětem asi 22 km od jejich místa. Každý den se však přibližovala. Proto zde byl i ozbrojený muž, který by zakročil v případě, že by se medvědi přiblížili.

Každým dnem se okolní krajina měnila, 4 obrovské ledové kry se totiž v Severním ledovém oceánu začali rozpadat a tát.

Alexandria měla prolomit led a najít ztracenou SG-1. Štáb proto udělal v ledu díru, širokou 4 stopy, aby ponorná kamera mohla 18 stop pod ledem natáčet. Kamerou byla také vybavena i ponorka. Na první pokus se ale ponorce nepodařilo prorazit místo, které štáb označil a na záběrech byla vidět větší část ponorky než zamýšleli. Druhý pokus byl také neúspěšný. Až 28. března konečně natočili záběr Alexandrie, prorážející led v určeném místě.

Den předtím, podle Amady, posádka se štábem na palubě USS Alexandrie i obědvala.

Wood závěrem řekl, že toto exotické místo, zvuk praskajícího ledu, i barevnost a citovost prostředí, za námahu i čas stály.

Novinka   Novinka

zdroj: GateWorld.net

Autor Maruxs Kategorie SG-1 Komentáře Komentáře

Komentáře (0)

 1. U novinky není zatím žádný komentář.

Přidat komentář

 


Zobrazit pravidla diskuze

 • Jméno a e-mail jsou povinné položky, e-mail nebude zobrazen, využívá se jen k zobrazení vlastní ikonky (informace o jejím nastavení najdete tady)
 • Pište s háčky, čárkami a interpunkčními znaménky, nepište "CapsLockem" a buďte slušní
 • Otazník a vykřičník stačí jen jeden, nemusíte jich psát několik za sebou
 • Pište k tématu, o kterém článek je, ostatní diskuze patří do daných témat na fórum
 • Buďte tolerantní, každý má právo na svůj názor (civilizovaně podaný)
 • Nevkládejte sem reklamu a odkazy na stahování epizod, nežádejte je
 • Neptejte se na stav titulků, budou, až budou, odkaz na ně zde zveřejníme
 • Spoilery a odkazy - při označení textu se vám zobrazí formátovací tlačítka
 • Administrátoři si vyhrazují právo nevyhovující příspěvky upravovat, případně mazat, za opakované porušovaní pravidel hrozí přispívajícímu BAN.