Gateverse.cz - informace o seriálech Stargate SG-1 (Hvězdná brána), Stargate Atlantis (Hvězdná brána: Atlantida) a Stargate Universe

 • Načítá se Načítá se...
 •  
 •  
 •  
RSS Facebook Twitter YouTube Fórum E-mail

17.01.2009 - Novinky kolem Stargate Universe

SGU

V poslední době se na internetu objevila řada novinek a spoilerů, byla odhalena jména herců, kteří se zhostí některých postav a termín premiéry se dočkal změny. Ta byla původně plánovaná na letošní léto, ale SciFi Channel se rozhodl premiéru odložit až na podzim, a to ze dvou důvodů: Aby mohl lépe konkurovat podzimním premiérám větších televizí a také kvůli tomu, že na podzim bývá zpravidla větší sledovanost. Ohlášeny také byly vedlejší postavy a některé stávající byly přejmenovány.

Složení týmu a obsazení by tedy mělo vypadat nějak takto:
› dr. Nicholas Rush (dříve dr. David Rush) - Robert Carlyle
› pluk. Everett Young - Justin Louis
› por. Matthew Scott (dříve por. Jared Nash) - Brian J. Smith
› kap. Tamara Jon - zatím neznámé
› Eli Wallace (dříve Eli Hitchcock) - David Blue
› Chloe Walker (dříve Chloe Carpenter) - zatím neznámé
› serž. Ronald Greer (dříve Ron "Psycho" Stasiak) - Jamil Walker Smith
Vlastnosti postav, které jsme zvěřejnili v září minulého roku by však měly zůstat nezměněné.

Informace o dvou dalších postavách, jež by se měli objevit v pilotní epizodě:

› senátor Walker (50-60 let)

Senátor Walker dohlíží na projekt snažící se o zadání devátého chevronu. Je hrdý a milující otec a jeho dcera, Chloe Walker, se od něj těší silné politické podpory. Pravděpodobně bude hostovat ve dvou epizodách.

› Cammile Wray (30-50 let)

Zastupuje IOA a má dohled nad vládními financemi proudícími do programu Stargate. Nyní je nejvýše postavená členka komise na lodi, trpí pocitem důležitosti a nadřazenosti nad ostatní vojenskou i civilní posádku.

Spoiler:
Podle dosud známých informací by měl senátor Walker, v doprovodu své dcery, provádět inspekci mimozemské základny, která bude napadena a všechen personál se bude muset evakuovat prostřednictvím hvězdné brány na antickou loď Destiny.

Na palubě Destiny bude problém s udržením pořádku a kázně. Bude docházet k častým střetům, hlavně mezi vojenským velitelem, plukovníkem Everettem Youngem, a civilním velitelem projektu, dr. Nicholasem Rushem. Z výše zmíněných informací je patrné, že se do velení bude snažit zasáhnout i Camille Wray.

zdroj: gateworld.net, stargate-sg1-solutions.com

Autor mirdakas Kategorie Universe Komentáře Komentáře

Komentáře (43)

 1. Podle všech těchto informací to vypadá, že Universe bude opravdu zajímavý seriál :) Jinak, bych se chtěl se omluvit, že mi příprava novinky trvala tak dlouho, ale je před pololetím a ve škole je nápor :(

  Komentář#1 - mirdakas - 17.01.2009 v 18:49
 2. Já tam chci nějákou ženskou! Samí chlapi. Jestli tam bude jen jedna tak to bude na h****.

  Komentář#2 - phepek.h - 17.01.2009 v 19:28
 3. Taky gratuluju k první novince :) Myslím, že teď před pololetím nestíhal nikdo…

  K tématu: ženské tam budou minimálně dvě: Tamara Jon a Chloe Walker + tam budou určitě další jako vedlejší (jako v SGA, nebývaly v každém díle, ale byly tam), jelikož když budou odřízlí od Země, koho by se zbavovali, hlavních postav asi těžko :)

  Komentář#3 - Maruxs - 17.01.2009 v 19:50
 4. To jsem zvědavej,jaký ženský vyberou, osobně bych tam dal třeba Pascale Hutton, která si zahrála v jedný epizodě SGA. viz http://www.imdb.com/name/nm1370984/ , ale jak to dopadne……Každopádně volba Roberta Carlyla je hodně zajímavá, je to opravdu pan herec.

  Komentář#4 - Fifipek - 17.01.2009 v 20:28
 5. ja moc neviem. jedna vec mi tam nesedí. zaujimalo by ma jak zaktivuju ten deviaty chevron, z tej mimozemskej zakladne? to by tam museli mat aspon dva ZPM, NIE!! ale inac dej vyzera byť dobrý. Co si myslite vy ostatný??

  Komentář#5 - burda - 17.01.2009 v 22:45
 6. Chtělo by to nějaké pěkné kočky :D
  A 9 chevron ? – museli přece něco vymyslet aby mohli pokračovat …
  I když to na 100% nesedí je to vcelku jedno – hlavní je že pokračují….
  Když vezmu vše logycky – je takřka nemožné vyrobit loď jakou je odisea – představte si to ohromné množtví konstrukční oceli, betonu a naqadahu…Lidstvo se svímy zdroji cna to ještě zdaleka nemá ( a ani možnost na to pomýšlet ).

  Komentář#6 - Tracker - 18.01.2009 v 09:26
 7. Zdroji? Lidstvo má na jedné planetě obrovské naquadahové doly.

  Komentář#7 - phepek.h - 18.01.2009 v 10:44
 8. lidstvo má mnoho mimozemských dolů jak na naqudah tak na druhou složku pozemských lodí a to je trinium!!..žádná bláznivá ocel…

  Komentář#8 - opie - 18.01.2009 v 11:56
 9. ja bych dal herce nake starsi 35+ a doufam že to nebude telenovela jako SGA takže žadnou kočku ala Megan Fox

  Komentář#9 - apex - 18.01.2009 v 12:08
 10. Podle popisu by to mohlo bejt dobrý, jen mi to trochu přimomíná BSG tak se taky nemohli dohodnout na velení.

  Komentář#10 - elf - 18.01.2009 v 12:14
 11. hej lidi neznáte někdo stránky kde je veškerá mytologie hvězdné brány?Jednou sem se na to náhodou dostal , ale pak už sem to nenašel(v paměti to nemám:))
  Dik za pooc!!
  ps.doufal sem že ve SGU bude aspoň ňákej herec z SG-1 nebo SGA… škoda:(

  Komentář#11 - vidlak - 18.01.2009 v 17:12
 12. verte trochu scenaristum, i kdyz se divim ze vsechny dily udelaly v podstate dva scenaristi, a kdyz pokracuji s dalsim serialem tak maji asi i hodne napadu, aby to nekrachlo na prvni sezone. Takze tohle bych zatim neresil, je jeste docela brzo, same spekulace a tak.

  Komentář#12 - Attanon - 18.01.2009 v 18:34
 13. viz stavba lodi.

  Představte si jak dlouho se staví uprostřed města obchodní komplex, který je “ pestrý na místnosti haly a není to jen “ krabice jaká je v Letňanech a pod. Naši stavbaři to staví roky….A teď si představte že se staví vesmírná loď, která musí více držet pohromadě – musí být sama sebe upevněna ( dům stavíte na zemi a to je hlavní opora ) – ta stavby přži naší šikovnosti a technické možnosti trvala několik let….Dále ano Naqadahové doly jsou….ale pokud by jste začali nosit materiál pro vístavbu takové to lodi skrze bránu, seriál není, páč je zahlcená dopravou naqadahu na staveniště vesmírné lodi.

  Jinak naqadah je pořád vzácná surovina a pokud jí přiřadíme k vzácnosti podobné mědi. pořád tuto surovinu využji jen pro nutné ůčeli jako je plášť lodě, ale vnitřek se bude skládat z konsrukční oceli a betonu a pod – jako je tomu u ponorek nebo raketoplánů – vnější materiál je kvalitnější než “ pokojíčky uvnitř…

  Trochu se zamyslete a dejte si otázku : proč nemáme těch raketoplánů 20 ? – No protože je to drahé na výstabu ( prac síla ) a materiálu. Toto je právě ten největší “ problém “ v poznání vesmíru pro lidstvo – máme nějak postavenou “ ekonomiku mezistátního boje “ a tak jako jeden celek planeta nemůže stavět a “ stavitel “ lodě si prostě musí “ najmout Firmy, které budou pracovat na společném projektu – a vísledek ? musí se za to platit !!! – a tak ja USA ráda že vůbec utáhla zaplatit těch pár raketoplánů co už postavila…aby mohla postavit nové musí stávajicí prodat jako suvenýry… :))))

  Napadl mě příklad – Vesmír – oceán …… nově navštívená planeta – amerika….. Aby objevila civilizační populace Evropy ameriku – uběhlo více jak 2000 let! ale již před 2000 lety uměli stavět lodě shopné plout po moři, ač jen krátkou dobu :) ( např cesta do Tróji od Řecka.

  Tak toto je důvod proč říkám že lidstvo nemá zdaleka na to aby si stavělo meziplanetární loďě, a ani nemůže o tom plánovat – jan si to představovat formou seriálů a filmů za coš děkuji :D

  Komentář#13 - Tracker - 20.01.2009 v 08:56
 14. Dovolím si nesouhlasit s Trackerem. Výstavba každé lodi třídy Daedalus trvá více jak rok (pravda, Koroleva stihli udělat relativně rychle, protože to Rusáci značně urychlili a podle toho to dopadlo) Za celou dobu co je SGA (5 let) jich bylo postavena snad jenom pět (Daedalus, Odyssey, Korolev (Rusko), Su Tzi (Čína), Hammond)
  A nevím proč by tam měl být beton? Já si teda nidky čehokoliv betonového nikdy nevšimnul jak na Daedalusech ani na Prometheovi (starší typ).
  Plášť lodi není z naquadahu, ale tuším že ze sloučeniny ocely a trinia (protože jenom z trinia by to bylo nepředstavitelé množstí). Naquadah se snad používá jenom do generátorů (jak energie tak i štítů (Odyssey na tohle má ZPM)).
  Nevím proč by se mělo dopravou zahltit celé SGC, a navíc předpokládám že ty lodě nebudují na orbitě Země (či v tom hangáru jak byl Prometheus), ale někde na jiné planetě (jednak z důvodů utajení a pak i možná těchto „logistických problémů“)
  Rychlost je daná tím že je to pořád armádní projekt, a armáda dokáže pracovat na projektech mnohem rychleji než nějaký zedník z Horní dolní.

  Komentář#14 - Aries - 20.01.2009 v 20:51
 15. Ale i tak by to bylo pro lidstvo nemožné postavit něco tak ohromného jako je Daidalos. – je to prostě moc velké sousto :)

  Komentář#15 - Tracker - 21.01.2009 v 08:21
 16. Aries: Na jednu jsi zapomněl – ještě mají Apollo

  Komentář#16 - kufač - 21.01.2009 v 10:32
 17. ….nevim o čem se tu hadate…. lod je postavena za takovou dobu za jakou řekne scenarista, a scenarista ma vždycky pravdu ať se nam to libi nebo ne. jen jedna z vyjimek je serial Dallas, kdy ty chudaky scenarysty malem ukamenovali duchodkyně co u toho serialu dřepěli cele dny a zemřel jim jejich milovany herec, ti byli donuceni pod „na tlakem veřejnosti“ (rozuměj : pokažde když vyšli ven tak schytali hedku zubama od stařenek) přepsat scenař….ale myslim že je pohodlnějši sedět u bedny a žrat jim ty jejich vymysli (v připadě SG to sou skvěle vymysli)

  Komentář#17 - xXx - 21.01.2009 v 14:28
 18. ja to neberu jako dohady :) jen jsem chtěl poukázat na to že pokud scénarista něco “ vymyslí “ např. Chevron 9, tak je to ok !, A přemýšlet nad tím jestli je to logicky nebo fizicky možné je zcela scestné, páč celé je to postaveno na Fikci :) ( jako možnost postavení daidala a jiných věcí ).
  Takže pokud najdou chevron 10 – super bude další SG a já mám aspoň na dalších 5 let na co koukat :D

  Komentář#18 - Tracker - 22.01.2009 v 09:15
 19. Tracker: No 10. chevron najdou asi dost těžko, když 10. chevron na bráně není. Odjakživa jich tam bylo 9, takže je celkem logické, že i tomu devátému scénáristi nějakou funkci našli. (ok, chevronů je tam sice přes 30 nebo kolik, ale myslel jsem tím 9 těch zářezů)

  Komentář#19 - kufač - 22.01.2009 v 18:24
 20. kufač: na bráně je zářezů 7 a když vytíčí osmý tak na bráně se nic jinýho neděje jen se trochu zdrží..asi to je virtuální..chci už vidět jak to bude s tim 9 symbolem…

  Komentář#20 - opie - 22.01.2009 v 19:25
 21. opie: neni pravda. 8 a 9 jsou videt v SGC ci exterierech; v GateRoom SGA jsou skryty pod podlahou

  Komentář#21 - AndyS - 22.01.2009 v 23:21
 22. AndyS: Díky za obhajobu. Jinak nejlépe jde vidět všech 9 zářezů v SGA u brán, které jsou ve vesmíru na oběžné dráze.

  Komentář#22 - kufač - 23.01.2009 v 13:39
 23. stejně je to krasnej serial SGC a SGA.pouštěl sem to po celejch řadách.páč tady ti ….. z NOVY než neco začnou vysílat tak bych byl už slepej dědek v důchodu.hlavně že, tam pořád dávají dokola ty ……. na ktery už se nehodí ani dívat.
  //U nás se mluví slušně! mirdakas

  Komentář#23 - cloud - 23.01.2009 v 14:59
 24. ouou..kufač a AndyS: tak to promintě.. mě totiž nějak utkvěl v paměti záběr v SGC na tu bránu a tam jich je vidět jenom 7..ale ted už jsem se pořádně kouknul na ty brány ve vesmíru…fakt 9…je to základní věc ale pro mě novinka…:-)

  Komentář#24 - opie - 24.01.2009 v 15:34
 25. Aries…ty hovoriš že Odyssea ma este to ZPM?? ja som si myslel, ze v Arche pravdy kednam ju tak doriadili ori tak sa vybilo. no neviem,ale mozno ze mas pravdu.

  Komentář#25 - burda - 24.01.2009 v 20:46
 26. Já jen doufám že to nezmrví a neřeknou pak že je tam zase rasa co porazila Antiky nebo že je ještě mocnější, protože to bych nezkousl.
  Dávno bylo řečeno že Antikové jsou nejvyspělejší, tak doufám že to tak zůstane.

  Komentář#26 - _Backster_ - 25.01.2009 v 19:20
 27. To _Backster_: To že jsou nejvyspělejší, neznamená, že je nikdo nemůže porazit. Tebe taky může porazit nějaký křovák :). Buďmě rádi, že brána nekončí!!!

  Komentář#27 - Slipio - 26.01.2009 v 15:12
 28. Ni nikdo je nemůže porazit, když jsou vyší urovní bytí, tzn. povznesení.

  Komentář#28 - _Backster_ - 26.01.2009 v 17:12
 29. Antikové jsou sice nejvyspělejší rasa, ale jen v naší části vesmíru. Universe se bude odehrávat v jimi doposud nezmapované galaxii, tudíž tam může být rasa i mnohem silnější, než oni. Tohle si neodpustím: Mohli by se tam objevit Asgardi :)

  Komentář#29 - mirdakas - 26.01.2009 v 18:28
 30. Ne, antikové jsou nejvyspělejší rasa v celém vesmíru

  Komentář#30 - _Backster_ - 26.01.2009 v 21:08
 31. to je blbost vždyť vesmír je nekonečnej aj antikové to tvrdili tak přece nemůžou být nej rasa v celým vesmíru…Mohla by se tady objevi ňáká uplně nová superrasa!

  Komentář#31 - vidlak - 26.01.2009 v 21:13
 32. Na všech internetových serverech, at oficiálních, encyklopedí nebo fan stránkách je všeobecně bráno, že Antikové jsou nejvyspělejší rasou ve vesmíru. Toho se snad dostalo i podpory tvůrců SGC, kteří se k tomu museli vyjadřovat.

  Komentář#32 - _Backster_ - 26.01.2009 v 21:23
 33. Možná!

  Komentář#33 - Beliar - 01.02.2009 v 18:29
 34. Možná ?
  To možná řekne ton kdo to nevidí, nebo nechce vidět, kdo má radši Asgardi nebo Tauri a doufá že bud ezměna a že budou mocnější jejich civilizace.. ale to těžko, zbraně Antiků, stroj času, archa, ted tadyta lod, hvězdná brána, superzbran an dakaře, povznesení.

  Komentář#34 - _Backster_ - 04.02.2009 v 17:35
 35. Antikove byli nejmocnější ze znamich ras.
  Ajak už tu bylo řečeno vesmir je nekonečny a
  je bleznovství si myslet že neni stejně mocna rasa.
  Ori se taky povznesli.
  Ale ani antikove přez svou tachnologi nedokazali uniknout zkaze.
  A antikove sou moje nej rasa.

  Komentář#35 - Beliar - 04.02.2009 v 19:00
 36. Ve Stargate se jasně říká že jsou nejvyspělejší, a protže to je jejn seriál, tvůrci si můžou říci cokoliv a tak to je a jelikož již bylo řečeno, co tu píši, je to tak.Takže bláznoství je si protiřečit s tvůrci.
  Zkáze ?
  Nevymřeli, zkáza to není, ani asgardi nevymřeli, taková katastrofa ano, ale né zkáza.

  Komentář#36 - _Backster_ - 04.02.2009 v 21:53
 37. Bože jak si myslíš, že je BC-302ka velká? Jako měsíc? :-D Vždyť největší loď všech dob nebo třeba jenom Titanik byli rozhodně daleko větší a náročnější na suroviny. Je pravda, že v SG nedomysleli stavbu a náročnost na lidi a informace a zase o tom, že by to dělali mimo Zemi jsme nic neslyšeli a připadlo by mi to vcelku nákladný, protože na zemi už jsou loděnice od velkejch námořních korábů, které by se na to s úpravou dali použít. Jinak ohledně technologie, když máme transportní technologii asgardů a různý další superhypermega udělátka, tak to asi problém není, jak to nejspíš řešili i scénáristi, kteří si rozhodně nelámali hlavu s tím, aby to nebylo možný stavět každej rok, když tu ještě v posledních dvou případech lodí šlo o jiné země než USA a to znamená, že to na nich vůbec nezávisí…

  Komentář#37 - *Jack* - 05.02.2009 v 22:40
 38. Poslední komentář je reakce na Trackerův příspěvek na konci první strany ;-)

  Komentář#38 - *Jack* - 05.02.2009 v 22:41
 39. pokud se nepletu tak v SG bylo receno ze Antikove stvorili vesmir taky asi musi bejt mezi nejlepsima :) ikdyz ja osobne nejradsi mam Asgardy a Replikatory :) (ale jen jako broucky :-))

  Komentář#39 - Traxi - 08.02.2009 v 14:23
 40. Tak jestli Antikové vesmír stvořily, ale jisté je to, že Aliance 4 byla sestavena ze 4 nejvyspělejších civilizací co se kdy vyskytly ( neříkám že Nemůže! být stejně mocná nebo vypělejší, ale jak sme řekl dávno se řeklo že Antikové jsou nepsaní vládci vesmíru, a kdyby byla stejně rozvinutá rasa, nesetkala by se už dávno s Antiky nebo těmi třemi ?
  Ale vesmír má asi miliardy galaxií a já nevěřím že ani taková 50 galaxií byla vůbec v seriálu představena. Ale zase Destiny lítá z galaxií do galaxií, nebo aspon měla. Mnoho otázek

  Komentář#40 - _Backster_ - 09.02.2009 v 16:28
 41. uz jenom 234 dni a zjistime to :-).. snad

  Komentář#41 - mola - 10.02.2009 v 23:11
 42. k té vyspělosti Antiků sem můžu napsat jenom jedno – ve SVÉ době byli dozajista nejvyspělejší rasou známého vesmíru, ale už uběhl nějaký ten pátek a dejme tomu, že za jejich éry by nějaké civilizace byly na úrovni řekněme Tollánů nebo Ashenů, nebo třeba i naší – kam se asi tak dostaly za ty tisíce let? Já doufám, že hodně daleko a že nám to scénáristi ukážou ;o)

  Komentář#42 - Meky - 21.02.2009 v 23:53
 43. Ahoj. Me1m takfa ote1zku. De1 sa jeden projekt pesmiertniť do druhe9ho. Pretože som urobil na jeden projekt Reproduktory a na druhfd PC. A teraz by som chcel PC pesmiertniť do projektu z reproduktormi. De1 sa to nejak ? Vopred ďakujem za odpoveď.

  Komentář#43 - Vuyokazi - 25.05.2012 v 12:37

Přidat komentář

 


Zobrazit pravidla diskuze

 • Jméno a e-mail jsou povinné položky, e-mail nebude zobrazen, využívá se jen k zobrazení vlastní ikonky (informace o jejím nastavení najdete tady)
 • Pište s háčky, čárkami a interpunkčními znaménky, nepište "CapsLockem" a buďte slušní
 • Otazník a vykřičník stačí jen jeden, nemusíte jich psát několik za sebou
 • Pište k tématu, o kterém článek je, ostatní diskuze patří do daných témat na fórum
 • Buďte tolerantní, každý má právo na svůj názor (civilizovaně podaný)
 • Nevkládejte sem reklamu a odkazy na stahování epizod, nežádejte je
 • Neptejte se na stav titulků, budou, až budou, odkaz na ně zde zveřejníme
 • Spoilery a odkazy - při označení textu se vám zobrazí formátovací tlačítka
 • Administrátoři si vyhrazují právo nevyhovující příspěvky upravovat, případně mazat, za opakované porušovaní pravidel hrozí přispívajícímu BAN.