Gateverse.cz - informace o seriálech Stargate SG-1 (Hvězdná brána), Stargate Atlantis (Hvězdná brána: Atlantida) a Stargate Universe

 • Načítá se Načítá se...
 •  
 •  
 •  
RSS Facebook Twitter YouTube Fórum E-mail

27.09.2013 - Může reboot film zachránit Stargate?Psal se rok 1994, když film Stargate Deana Devlina a Rolanda Emmericha doputoval na plátna kin. Byl to ambiciózní sci-fi film s rozpočtem 55 milionů dolarů, ale rozhodně se nejednalo o hlavní trhák roku.I přesto se filmu dařilo velice dobře - vydělal přes 200 milionů dolarů celosvětově. Poté se MGM rozhodlo nepokračovat ve filmech, ale v seriálu SG1. Tedy až doteď.


Nyní v roce 2013 to jsou už 2 roky po ukončení velice úspěšných 3 seriálů, které na obrazovkách běžely dlouhých 14 let. Studia SG ve Vancouveru byla vystěhována, MGM prošlo velkou finanční krizí a nyní má nové vedení a Devlin s Emmerichem pracují v L.A. na znovuzrození jejich trilogie.


Je to opravdu nejlepší věc pro Stargate? Je to jediný způsob jak oživit Stargate?


Následující řádky jsou pouze subjektivní názor autora článku, který je fanouškem Stargate téměř 20 let.

Reboot Stargate může být velice dobrý krok. Není to verze Stargate, kterou nejvíce chceme, ale je to nejlepší šance jak oživit celou franchise Stargate.

Tak trochu vím, jak filmový průmysl funguje a jsem realista. Vím, že takový projekt je potřeba dobře finančně zajistit. Nemá to nic společného s ohlasy fanoušků SG na internetu, kteří tvoří jen zlomek potencionálních diváků. Ani to nemá nic společného se sliby tvůrců seriálů. A v neposlední řadě to nemá nic společného s nevyřešenými příběhy, které je potřeba dořešit.


V současné době jde pouze a jen o zisk a pro společnost jako je MGM, to platí dvojnásob.


Kdyby to celé měli na starost tvůrci SG1, SGA a SGU, tak bychom se zajisté dočkali toho, po čem toužíme, ale bohužel tito lidé nemají nad Hvězdnou bránou už žádnou kontrolu, ale vše řídí vedení společnosti, které ví, že Stargate má velkou fanouškovskou základnu, také ví, že Stargate jim za ty roky vydělala velké množství peněz a také ví, že seriál byl zrušen televizí kvůli klesající se sledovanosti.


Stargate kdysi byla nejlukrativnějším produktem MGM hned po Jamesi Bondovi.


V současnosti jsou šance na oživení seriálů, s původním obsazením, na nule. Je to, to co chceme? Ne! Chceme zbytek příběhu Stargate Universe. Chceme dokončení Stargate Atlantis filmem. Ale toho se bohužel s největší pravděpodobností nedočkáme.


Je několik možností, jak milovat franchise Stargate. Někteří fanoušci ji milují kvůli samotnému konceptu, někteří kvůli Richardu Deanu Andersonovi, další kvůli Michaelovi Shanksovi, Joe Flaniganovi, Robertu Carlyle... každý má svůj důvod a všichni Stargate milujeme.


Já patřím k fanouškům celého konceptu a moc mě zajímá, jak to celé bude vyvíjet. Kam budeme bránou cestovat, jaké mimozemské formy života budeme objevovat a do jakých potíží se dostaneme. Takže nápad 3 velkých filmů je pro mě vzrušujícím, protože je to prostě Stargate a je to jediná šance, jak naši milovanou bránu znovu uvidíme.


Franchise Stargate stojí na rozcestí. Seriály, které milujeme jsou u konce, ale pořád je budeme mít na svých DVD. Pořád si o nich budeme moci popovídat a oživit staré vzpomínky, ať už online nebo na různých setkání a conech. Ale Stargate má teď dvě možnosti - buď nový koncept nebo navždy skončí.


Čím více se budeme o Stargate zajímat, čím více rozruchu bude, čím více získáme fanoušků, tím víc se toho natočí. Nové filmy, možná nové seriály nebo video hry, ale nejdříve potřebujeme velké obecenstvo.


Pro nové vedení MGM má franchise Stargate opět potenciál, který chtějí využít.


Závěrem:

Reboot je velkou zprávou a vstřikl nový život do žil Stargate. Nebude to jako SG1, SGA ani SGU, ale bude to Stargate a možná nám přinese miliony nových fanoušků. Jestli ano, tak za 10 let můžeme sledovat nový seriál a ne jen vzpomínat jak skvělé to vše bylo.

Zdroj: Gateworld


Doporučujeme http://www.shirtspace.cz: e-shop s vtipnými tričky pro geeky, fanoušky sci-fi a matfyzáky.

Autor NicholasRush Kategorie Atlantis, Gateverse.cz, SG-1, Universe Komentáře Komentáře

Komentáře (12)

 1. Myslím, že není co dodat. Autor má pravdu na 10000%. Já se již smířil (i když těžko), že Andersona už neuvidím jako Jacka O’Neilla s dvěma L, ale za filmy, které by vznikly bych byl mooooc rád. Prostě zase asi přijde nadvláda méně humorného Jacka s jedním L :-)

  Komentář#1 - Jarda - 27.09.2013 v 09:47
 2. nejvíc mně děsí ten čas :(, jinak se to dá celkem přežít ale jsou už tři roky od konce sgu a ani teď to nevypadá že zvlášť u nás to bude brzy.
  každopádně seriál by byl rychlejší i kdyby to mnělo naprosto nový příběh.
  Ale těším se a snad to dobře dopadne a bude to co nejdřív, jaký je optimistický výhled pro první díl trilogie?

  Komentář#2 - hynekzalesak - 27.09.2013 v 21:08
 3. Rovněž se naprosto ztotožňuju s názorem autora článku, ale stejně nás čeká ještě dlouhé čekání. Emmerich teď bude pracovat na dvou pokračováních Dne Nezávislosti (podle csfd.cz pat I 2015 a part II 2017), takže pokud reboot Hvězdné Brány skutečně dostane od MGM zelenou, můžeme podle mě první část očekávat nejdříve tak v roce 2019.

  Komentář#3 - kufač - 28.09.2013 v 12:13
 4. Já to vidím tak, že ani nemáme 100% jistotu že to bude, kolik toho MGM slibovalo (závěrečný film k SG1, SGA a SGU), takže nám zbývá už jen doufat. :(

  Komentář#4 - Micuda98 - 29.09.2013 v 07:52
 5. NO, Já pořád tajně doufam že dojde k natočení ASPON toho filmu k SGA:D uvidime jak se to bude vyvíjet.

  Komentář#5 - Raade - 30.09.2013 v 23:03
 6. Eli se samotou na Destiny asi zblázní. Těšil se, že za pár let bude pokračovat v misi a ono nic…

  Komentář#6 - redfox - 02.10.2013 v 19:26
 7. taky se stotožnuji s názorem autora a velice se těším na další stargate

  Komentář#7 - petr - 14.10.2013 v 18:21
 8. Pred pár lety jsem byl hodně naivní a koupil sem si DVD s doměním že to MGM zachrání, ale to jsem byl ještě malý vocas :)

  Komentář#8 - Aidam - 15.10.2013 v 00:04
 9. Autor má pravdu a chtěl bych dokončení SGU a film na SGA

  Komentář#9 - vitekd - 12.11.2013 v 20:10
 10. Byť mě mrzí, že už neuvidíme všechny ty skvělé postavy z předešlých seriálů, je to lepší než drátem do oka. A pokud by se jim to skutečně povedlo a dostali jsme další hromadu kvalitních dílů, proč ne.
  Čeho se ale bojím jsou redesingu. Proti těm mám mnoho výhrad. Myšlenka, že by nějak měnili design brány mě děsí. Všechny změny v různých spi-offech jsou vysvětleny, ale pokud se ten reboot bude odehrávat na Zemi, chci tam pozemskou bránu jak ji známe. To by bylo jako v Návratu do budoucnosti vyměnit DeLorean za Lamborgini

  Komentář#10 - rancor1223 - 18.11.2013 v 20:21
 11. rancor1223: Naprosto souhlasím!

  Komentář#11 - NicholasRush - 21.11.2013 v 00:58
 12. už aby to bylo :)

  Komentář#12 - XavierCz - 31.05.2014 v 19:14

Přidat komentář

 


Zobrazit pravidla diskuze

 • Jméno a e-mail jsou povinné položky, e-mail nebude zobrazen, využívá se jen k zobrazení vlastní ikonky (informace o jejím nastavení najdete tady)
 • Pište s háčky, čárkami a interpunkčními znaménky, nepište "CapsLockem" a buďte slušní
 • Otazník a vykřičník stačí jen jeden, nemusíte jich psát několik za sebou
 • Pište k tématu, o kterém článek je, ostatní diskuze patří do daných témat na fórum
 • Buďte tolerantní, každý má právo na svůj názor (civilizovaně podaný)
 • Nevkládejte sem reklamu a odkazy na stahování epizod, nežádejte je
 • Neptejte se na stav titulků, budou, až budou, odkaz na ně zde zveřejníme
 • Spoilery a odkazy - při označení textu se vám zobrazí formátovací tlačítka
 • Administrátoři si vyhrazují právo nevyhovující příspěvky upravovat, případně mazat, za opakované porušovaní pravidel hrozí přispívajícímu BAN.