Gateverse.cz - informace o seriálech Stargate SG-1 (Hvězdná brána), Stargate Atlantis (Hvězdná brána: Atlantida) a Stargate Universe

 • Načítá se Načítá se...
 •  
 •  
 •  
RSS Facebook Twitter YouTube Fórum E-mail

04.10.2008 - Michael Shanks – srpnový rozhovor pro GateWorld

107.jpg

Redaktor stránek GateWorld.net Chad Colvin se setkal s Michaelem na konci srpna ve chvíli, kdy Michael byl hostem Creation Entertainment´s Stargate Convention v Chicagu. V rozhovoru mluvil Michael o názorech na Continuum, o epizodách v SGA, ve kterých se objeví, o svých vzpomínkách na Dona S. Davise a i o Burn Notice a Rage of Angels, o kterých jsme vás už informovali.

Po dokončení Stargate SG1 a úspěšném uvedení prvních dvou filmů v sérii plánovaných SG1 filmů zůstává Michael Shanks na očích veřejnosti. Krom toho, že se opakovaně objevuje ve své roli v seriálu Burn Notice, se herec také vrátil do role, která odstartovala jeho kariéru, a to do role dr. Daniela Jacksona. Objeví se v Atlantis uprostřed 5.řady v dílech First Contact a The Lost Tribe.

GW: Pro Gateworld.net se hlásí Chad Colvin a opět je zde vedle mne Michael Shanks, Miku, děkuji, že sis opět našel čas pro rozhovor.

MS: Potěšení je na mé straně.

GW: Jak se mají Lexa a děti?

MS: Velmi dobře. Děti jsou teď trochu zanedbané, protože Lexa pracuje a já jsem teď tady. Ale ještě dnes se k nim vrátím. Lexa natáčí v noci. Ale všichni se mají fajn. Jsme zdraví a vše je skvělé.

GW: Teď, poté co je Continuum už venku, se můžeme bavit více uvolněně, aniž bychom řekli nějaký spoiler. Byl jsi rád, když jsi skončil natáčení a Danielovu roli?

MS: Miloval jsem to. Myslím, že to byl jeden z nejsilnějších zážitků, co jsem kdy zažil a na čem jsem pracoval.

GW: Co přinese Daniel zpět do SGA?

MS: Je tam specifická postava. Neznám ten díl příliš dobře, ale je tam postava jménem Janus, Antik, který prováděl nějaký výzkum. Je to Jaynus? Nebo Janus?

GW: Janus.

MS: Řekli jsme Janus. Jaynus? Hmmm....Něco okolo „anus“, nevím (smích), ale je tam postava jménem Janus, Antik, který byl vědcem Antiků na Atlantis. A Daniel, jehož koníčkem je studování Antiků, bude provádět výzkum a přijde na Atlantis s myšlenkou, že by mohl být schopný odhalit to tajemství, které Janus na Atlantis měl. A potřebuje s tím pomoci. Takže osloví Rodneyho McKaye, aby mu s tím odhalováním pomohl.

GW: V rámci spolupráce Daniela a Rodneyho, uvidíme Danielovu spolupráci i s jinými postavami? Budou tam nějaké vybočující scény?

MS: Ne, je tam jen malá spolupráce. Pracoval jsem s každým ze seriálu, kromě Rachel Luttrell. Pracoval jsem s Jasonem Momoou a Joem Flaniganem. A samozřejmě s Robertem Picardem. A Jewel Staite, ale těch scén je jen velmi málo. Velmi rychle jsem zjistil, že se moje postava vlastně nikdy nepotká s Kellerovou a Rononem v rámci SG mytologie. V podstatě jsme se potkali jen na chodbě a řekli si v rámci postav jen „Ahoj, jak se máš?“

GW: Fanoušci prožívali obrovský zármutek počátkem letošního léta, když zjistili, že nás navždy opustil Don S. Davis. Během 10 let jsi s ním strávil spoustu času, ať už při natáčení nebo mimo natáčení. Jsou nějaké vzpomínky spjaté s Donem, na které vzpomínáš rád?

MS: Myslím, že chvíle strávené s Donem, byly jedním velkým plusem. Řekl bych, že nejlepší chvíle jsou ty, které si člověk pamatuje nejdéle. Ty nejklidnější a nejvtipnější chvíle prožiješ, když je trávíš s člověkem, kterého znáš velmi dobře, ať už pracuješ jen s ním nebo ve skupině. Ty nejlepší chvíle, ale jsou něco, co publikum nikdy neuvidí. Momenty z reálného života a konverzace nad pár skleničkami pití budou opravdu tím nejdražším v mém srdci. Daly mi možnost zjistit, jaký Don doopravdy byl a poznat ho od základů. Z hlediska práce byl Don jeden z těch lidí, kteří každý den se zbytkem party dokázali dělat legraci a donutit lidi se smát. Vždycky si budu pamatovat jeho touhu, udělat všechno správně, i když mu to občas nevyšlo. Don a já jsme před několika lety plánovali natočit společný film. Zamýšlel jsem udělat film s názvem The Maggie Rose, který by byl Donovi věnován.

GW: To je něco, na co bychom se měli těšit.

MS: Pro mě je to jako – když tobě někdo blízký, s kým si pracoval, odejde tak najednou – kdy si opravdu uvědomíš, jak krátký čas tu jsme, a jak opravdu člověk všechno odkládá, protože si myslí, že na to má ještě čas, ale nemusí to být pravda. Vždy jsem plánoval ten film s Donem udělat, ale teď vím, že se ti už nikdy nestane. Ale využít výhodu, která plyne z okolností, a nenechat si nic stát v cestě, je pro mě důležité. V mnoha aspektech mého života. Ale udělat vzpomínkový film o Donovi bude něco, na co se moc těším.

Pro stargate-sg1.sff.cz přeložila sarah.mac.mackenzie

zdroj: zdroj:gateworld.net

Autor Genovec Kategorie SG-1 Komentáře Komentáře

Komentáře (4)

 1. je moc hezký, jak mluví o davisovi na konci rozhovoru…
  michael je prostě skvělej!!!!

  Komentář#1 - newkax - 04.10.2008 v 20:16
 2. Michael Shanks je bezva! Co byl pro mě v před nedávnem velký šok, bylo to, že je ženatý s Lexou Doig. Z toho jsem byl uplně mimo:-)))

  Komentář#2 - zdeněk - 05.10.2008 v 19:55
 3. deniel je nejlepší

  Komentář#3 - dena - 10.04.2009 v 13:04
 4. deniel je super a hlavne sexy chlap

  Komentář#4 - jana chura - 13.05.2009 v 17:08

Přidat komentář

 


Zobrazit pravidla diskuze

 • Jméno a e-mail jsou povinné položky, e-mail nebude zobrazen, využívá se jen k zobrazení vlastní ikonky (informace o jejím nastavení najdete tady)
 • Pište s háčky, čárkami a interpunkčními znaménky, nepište "CapsLockem" a buďte slušní
 • Otazník a vykřičník stačí jen jeden, nemusíte jich psát několik za sebou
 • Pište k tématu, o kterém článek je, ostatní diskuze patří do daných témat na fórum
 • Buďte tolerantní, každý má právo na svůj názor (civilizovaně podaný)
 • Nevkládejte sem reklamu a odkazy na stahování epizod, nežádejte je
 • Neptejte se na stav titulků, budou, až budou, odkaz na ně zde zveřejníme
 • Spoilery a odkazy - při označení textu se vám zobrazí formátovací tlačítka
 • Administrátoři si vyhrazují právo nevyhovující příspěvky upravovat, případně mazat, za opakované porušovaní pravidel hrozí přispívajícímu BAN.