Gateverse.cz - informace o seriálech Stargate SG-1 (Hvězdná brána), Stargate Atlantis (Hvězdná brána: Atlantida) a Stargate Universe

 • Načítá se Načítá se...
 •  
 •  
 •  
RSS Facebook Twitter YouTube Fórum E-mail

31.08.2008 - Michael Shanks – rozhovor pro GateWorld

Michael Shanks

Michael Shanks, všichni ho známe jako představitele doktora Daniela Jacksona. V rozhovoru pro GateWorld mluvil Michael o filmech a o Danielově roli v obou příbězích. Rovněž v něm podává informace o Rage of Angels, jeho nadcházejícím projektu, kde spolupracuje se svým kolegou Christopherem Judgem (Teal'c).

Celý rozhovor s hercem Michalem Shanksem pro GateWorld můžete zhlédnout zde.

My vám ale poskytujeme přepis, který pro stargate-sg1.sff.cz přeložila sarah.mac.mackenzie, které moc děkujeme.

Život po ukončení Hvězdné brány pro dr. Daniela Jacksona pokračuje - jeho představitel Michael Shanks se objevil ve své roli v obou filmech - StarGate: The Ark of Truth a StarGate: Continuum. Nyní jsou oba filmy dostupné, tak jsme chtěli ještě jednou prodiskutovat oba tyto projekty.

Redaktor stránek GateWorld Chad Colvin se v květnu sešel Michalem, hodinu poté co si sedli ke sledování Continua se členy natáčecího štábu a hrstkou fanoušků, kteří navštívili Creation Entertainment's Vancouver Stargate convention ("Stárgejťáckej" con Creation Entertainment ve Vancouveru). V rozhovoru mluvil Michael o obou DVD a o Danielově roli v obou příbězích, a také nám podal informace o Rage of Angels, jeho nadcházejícím projektu, kde spolupracuje se svým kolegou Christopherem Judgem. Rozhovor s Michalem pro GateWorld trval 8 minut.

Archa pravdy má vysokou prodejnost a vypadá to, že to bude ještě pokračovat po nějaký čas. Jak Michael pociťuje úspěch – podle Michaela je to skvělé, mluví o tom, že nikdo nevěděl, co od nich jako herců SG očekávat. SG-1 se sice vydávala na DVD obsahujících jednotlivé sezóny, ale bylo to něco jiného, protože SG-1 byla na rozdíl od Archy určena pro televizi, a tak si u Archy nebyli jistí, co očekávat od domácího prodeje.

GateWorld: Už jsme se konečně dozvěděli datum, kdy má vyjít nebo má být uveřejněno Continuum a fanoušci netrpělivě čekají na trochu více detailů. Aniž byste nám řekl nějaký spoiler, co nám o tom můžete říct?

Michael Shanks: Myslím, že se o základním konceptu filmu mluvilo už docela dost. Archa pravdy zakončuje dějovou linii s Orii a Continuum zase demonstruje to, kolik příběhů už Stargate prošlo. Postavy jsou klíčem k příběhů, a je mnoho příběhů k vyprávění.

GW: Jak význačná je Danielova role v Continuu? Uvidíme Daniela zase z jiných stran, ze kterých jsme ho ještě neviděli?

MS: Je jedna zajímavost u toho charakteru, ale nemyslím, že je záměrná. Nemohl jsem jet na Arktidu, když se tam filmovaly scény. A tak Brad Wright, autor scénáře, našel způsob, jak Daniela dostat z Arktidy, aby tam vlastně nemusel být. Nejjednodušším způsobem bylo to, že se Daniel zraní, což ho ochrání před smrtím. Táhne se to pak přes celý film – to jak Daniela ovlivnilo to zranění, jeho povahu a život, kdo se z něj stal a kým se stává, když přijímá ty následky, jak se mu to stalo a okolnosti, jak žije teď a kým se stal. Možná je více cynický, více unavený, možná více temný v některých věcech. Byla docela sranda to hrát, protože to byl pro Brada Wrighta vyloženě problém, vyřešit to a pro mě zase emoční napětí při hraní, které jsem si opravdu užil.

Dotaz na Michaelův projekt Rage of Angels, ve kterém spolupracoval s Chrisem Judgem – jestli je už nějaké posunutí a kde to ted stojí (v jakém je to bodě) – Michael prý několik týdnů před tím, poté, co skončila stávka scénáristů, slyšel, že scénář zakoupilo MGM, takže je to ted ve vlastnictví MGM. Právě ted pracují na kontraktu pro režiséra Brada Turnera. Potom se bude pracovat na mém kontraktu. Chrisův podíl hraní v projektu je už vyřešen.

GW: Co byste vzkázal fanouškům SG?

MS: Děkuju! Děkuju za to, že jste stáli vždy při nás. Za sledování filmu a možnosti být s vámi při tom (mluví o tom, jak SG herci koukali s fanoušky na premiéru Archy). Za to, že jsme mohli vidět reakce na film, což ukazuje, že stále máte rádi svoje oblíbené postavy, že mají ještě stále nějakou budoucnost. Fanoušci jsou důvod, proč to děláme. Bez nich by nebylo nic. Takže děkuju!

zdroj: gateworld.net

Autor Genovec Kategorie SG-1 Komentáře Komentáře

Komentáře (12)

 1. svata pravda daniel :)

  Komentář#1 - Chemist - 01.09.2008 v 11:10
 2. Já bych si nedokázala představit kdyby nikdo ze star gate chyběl v jednom díle !!! Mě by tam asi nejvíc chyběl Daniel Jackson > Michael Shanks a Jaffa tím myslím [Tielka] nevím jak se to píše

  Komentář#2 - sofi22 - 06.12.2008 v 19:57
 3. StarGate mě baví.Mě by hlavně chyběli:Jack Oneil,Samanta Carter,Teal’c a Daniel Jackson.

  Komentář#3 - Lucie - 10.12.2008 v 18:34
 4. miluju ho….on je tak krásnej a tak chytrej:)

  Komentář#4 - Katy - 12.12.2008 v 17:01
 5. StarGate je strašňe super.Mám ráda všechny členy s
  SG-1,ale nejvíc by mi tam chyběl Daniel Jackson.

  Komentář#5 - Veronika - 06.02.2009 v 16:48
 6. nejvíc by mi chiběl Daniel Jackson (Michael Shanks) bez něj to prostě není ono ale i bez ostatních členů sgc – sg-1

  Komentář#6 - nejmenovaný(á) - 27.02.2009 v 11:00
 7. takže doufám že ho nák v šesté řade hvězdné brány oživí

  Komentář#7 - nejmenovaný(á) - 27.02.2009 v 11:01
 8. Michael je prostě boží

  Komentář#8 - martas - 22.03.2009 v 21:19
 9. tak modré oči má jen on

  Komentář#9 - martas - 22.03.2009 v 21:19
 10. Stargate tedy SG-1. Je jeden z ních nejlepších fulmu moc mě mrzelo kdyz Deniel(Michel Shanks), vztoupil di vyšší úrovně, ale naštestí je zpatky sice size začátku nic nepamatval , ale je zpatky.
  Stargate- je supr film mám ho moc ráda. Ale je škoda že uš tam nejsou Toláni.Tomuhle filmu budu fandit navždy:-) :-) :-)

  Komentář#10 - Erika - 07.04.2009 v 13:44
 11. juhůůůů i love michal shanks :DDD

  Komentář#11 - sofi22 - 05.05.2009 v 15:18
 12. Daniel Je Nej !

  Komentář#12 - Tomas - 24.09.2013 v 13:23

Přidat komentář

 


Zobrazit pravidla diskuze

 • Jméno a e-mail jsou povinné položky, e-mail nebude zobrazen, využívá se jen k zobrazení vlastní ikonky (informace o jejím nastavení najdete tady)
 • Pište s háčky, čárkami a interpunkčními znaménky, nepište "CapsLockem" a buďte slušní
 • Otazník a vykřičník stačí jen jeden, nemusíte jich psát několik za sebou
 • Pište k tématu, o kterém článek je, ostatní diskuze patří do daných témat na fórum
 • Buďte tolerantní, každý má právo na svůj názor (civilizovaně podaný)
 • Nevkládejte sem reklamu a odkazy na stahování epizod, nežádejte je
 • Neptejte se na stav titulků, budou, až budou, odkaz na ně zde zveřejníme
 • Spoilery a odkazy - při označení textu se vám zobrazí formátovací tlačítka
 • Administrátoři si vyhrazují právo nevyhovující příspěvky upravovat, případně mazat, za opakované porušovaní pravidel hrozí přispívajícímu BAN.