Gateverse.cz - informace o seriálech Stargate SG-1 (Hvězdná brána), Stargate Atlantis (Hvězdná brána: Atlantida) a Stargate Universe

 • Načítá se Načítá se...
 •  
 •  
 •  
RSS Facebook Twitter YouTube Fórum E-mail

01.08.2009 - Informace z SGU panelu na Comic-Conu

SGU Comic-Con Panel

Comic-Con, masivní akce pořádaná v kalifornském San Diegu, přilákala i letos řadu významných osobností, televizí a filmových studií, aby zde představili své nové či úspěšné projekty. A nechyběl zde ani kanál SyFy se svým seriálem Stargate Universe.

Na SGU panel, který měl nováčka mezi sci-fi seriály představit, se dostavila poměrná část herců - Jamil Walker Smith (Ronald Greer), Alaina Huffman (Tamara Johansen), David Blue (Eli Wallace), Robert Carlyle (Nicholas Rush), Ming-Na (Camille Wray), Brian J. Smith (Matthew Scott) a Elyse Levesque (Chloe Armstrong). Chyběli tedy jen dva herci hlavních postav (Justin Louis - Everett Young a Lou Diamond Phillips Zak Telford).

Moderování panelu se pak chopila dvojice scénáristů a autorů seriálu, známá pod jmény Brad Wright a Robert C. Cooper.

Na začátku panelu dorazila zmíněná dvojka tvůrců, Robert Cooper se posadil na místo, Brad zůstal na místě moderátora a postupně vyzval jednotlivé herce k příchodu. Robert Carlyle dorazil jako hvězda v brýlích a Ming-Na na scénu překráčela s kamerou a po cestě si zaznamenala sál plný fanoušků, ale i lidí, kteří předchozí SG seriály neznali.

Brad začal mluvit o tom, že první série Universe je ve skutečností už 16. řadou Stargate a že za tu dobu jako scénáristé už celou řadu nápadů realizovali. Nyní se nechtějí opakovat, ví, že musí splnit velká očekávání. Přicházejí s něčím novým, co však bude vhodné i pro diváky, kteří měli rádi SG-1 a Atlantis (opakovala se celá souvětí, která již zazněla v mnoha rozhovorech - seriál bude mít jinou atmosféru, bude natáčen jiným způsobem, apod.).

Přišlo také na dotaz, zda SGU mohou sledoval lidé, kteří neviděli předchozí dva seriály. Odpověď zní: „Ano“. Brad nemůže uvěřit tomu, že by seriál někdo neviděl, a tak se zeptá publika. Podle reakce je lez rukou zřejmě hodně značný. "Vždyť se to dá sehnat na DVD a v televizi je to neustále," dodávají Brad s Robertem. Wright dokonce žertuje a posílá všechny, kdo se přihlásili, pryč.

Richard Dean Anderson by se měl ukázat v několika epizodách, počínaje pilotem, v něm si rovněž zahrála i Amanda Tapping.

Opět se opakovalo spojení, že v jádru stále půjde o Stargate. Scénáristi se totiž dostali do bodu, kdy byl každý superhrdina a génius, a s tím byla potřeba něco udělat. Postavy v SGU budou samozřejmě taky "chytré", ale budou více lidské, budou se dostávat to různých situací, kterým budou muset čelit. Stále tu bude prozkoumávání a humor, který mají autoři i fanoušci rádi, nebude to jen temné a depresivní.

Wright připomíná, že jsou herci na conu poprvé, mluví o SGU párty, která se konala předchozí den a naráží na veselou historku, která se přihodila Jamilovi a Elyse: Oba se vypravili ke stánku MGM se Stargate, Elyse už tam dřív byla, a tak si hrála na průvodkyni. Jamil byl nadšený a oba působili jako normální fanouškové. A když se rozhodli, že se vyfotí u místní brány, byli pozváni na soutěž, jejíž výherce získá malou roli v SGU.

Cooper mluví o hercích a o tom, že už to musí znít jako klišé, ale že jsou všichni jako jedna velká rodina. A to se přenáší i na obrazovku. Dále označil práci na SGU za tu nejlepší zkušenost v životě.

Autoři samozřejmě nezapomněli poděkovat společnosti MGM (jeden z lidí ve vedení je prý fanoušek Brány, a tak dal SGU zelenou, jen aby se mohl dívat :)) a díky poslali i televizi SyFy.

Nyní Brad vyzývá diváky, aby k mikrofonu přišli položit svou otázku.

První otázka se zaměřila na to, proč se SG ještě nedostalo na větší televizi (NBC) a je stále na SyFy. Brad odpovídá, že na SyFy (SciFi) už jsou přes 11 sérií a že je tato televize pro jejich seriál domovem. Ale kdo ví, možná se jednou dostanou i na nějakou větší (pozn. SyFy je kabelová televize jako AXN, NBC klasická stanice, jako např. Nova, obě stanice však spadají pod jednu společnost).

Mluvilo se i o bonusech, kterých u SGU (narozdíl od předchozího SGA) bude daleko větší množství. Čekají nás prý tuny zákulisních materiálů - některé přijdou na web, jiné na DVD.

Robert Carlyle dostal slovo a spolu s autory vysvětlil, proč se od filmu vůbec dostal k seriálu (vůbec poprvé slyšíme jeho silný rodný přízvuk, v seriálu jej zřejmě bude trošku potlačovat). Když mu prý volali, zeptal se, proč chtějí zrovna jeho, že má k hercům v SG daleko. A oni odpověděli, že hledají atypického herce, ani hrdinu, ani padoucha, ale hece, který dokáže ztvárnit komplikovanou osobnost.

Následující otázka je prý na SG panelech již tradiční: Budou v SGU Furlingové a bude odhaleno tajemství 9. chevronu? Brad s Robertem předají slovo Davidovi, ten je zase vrátí s odpovědí: "Ne." Cooper dodává: "Ano," podívá se na Wrighta a řekne, "9. chevron bude odhalen." Wright na to: "Já se spíš bál těch Furlingů..." Cooper: "No, možná." Wright: "Ne!"

Dále se mluvilo o krásných, silných a inteligentních ženských postavách, které ve Stargate byly a budou. Brad se obuje do dotazujícího, co má proti tomuto typu žen a předá slovo herečkám:

Alaina, Ming-Na i Elyse se jako silné a inteligentní označily, ale dodaly, že budou mít své nedostatky a slabiny, a to je bude dělat více lidskými. Ming-Na ještě přidala, že její postava bude homosexuální a že je dost velkým fanouškem sci-fi. Ale SG je pro ni nové. Profesní deformace však zapracovala a Ming-Na vidí všude kolem sebe Stargate, v místnosti ji kulatá světla na stropě připomínala bránu.

Brad, jakožto člověk z Vancouveru, tam ale vidí olympijské kruhy (narážka na ZOH 2010 ve Vancouveru) a dodává (aby předešel podobné otázce na druhou polovinu herců), že mají i silné a inteligentní muže.

David Blue na sebe prozradil, že je velkým fanouškem Hvězdné brány a že viděl všechny epizody SG-1 i Atlantis. Díky tomu nebude pouze hercem, ale i technickým poradcem. Ví totiž, co a jak chodí a je na place i v době, kdy tam Cooper s Wrightem být nemohou.

Brian hovořil o tom, jak se na svou roli připravoval. Před natáčením hodně pátral po tom, jak se má voják chovat, mluvit apod. Brad pak Briana i Jarmila chválí, že se svou roli snaží hrát velmi zodpovědně.

Proč byl seriál Stargate Atlantis předčasně ukončen (Brad se při otázce schovává za pultík)? Cooper zavtipkoval, že si Brad hodil mincí. Po pěti letech trvání prý o předčasné ukončení nešlo (i když ještě nějaké příběhy na vyprávění měli), "předčasné" prý není tím správným označením. Poté se otázka zametla pod koberec a dál se jí už nevěnovala pozornost.

Na řadu přišlo opět SGU, přesněji epizody a jejich provázanost. Narozdíl o SG-1 a SGA budou epizody více propojeny, pokud divák vynechá epizodu, přijde o poměrně velkou část informací, občas i o nějaká větší odhalení, ale svět se kvůli tomu nezboří, ale začít sledovat prý ale máme hned od pilotu. Dokonce i tempo prvních deseti epizod je dosti rychlé a čekat nás v nich budou zvraty příběhové, ale i týkající se postav.

Carlyle se ke své roli dostal díky oběma tvůrcům, hledal totiž něco nového a vyzývavého. Dostal se mu do rukou scénář a nakonec se rozhodl roli vzít. Když s Bradam mluvil, bylo mu prý řečeno, že hledají někoho, kdo z nesympatické postavy dokáže udělat sympatickou.

Při „Rushově“ odpovědi si Brad prohazuje místo moderátora s Robertem Cooperm a aby na výměnu dostatečně upozornil, ukazuje, že narozdíl od něj, má vlasy.

Na paškál přicházejí mimozemšťané: Jako první se prý tvůrci zavázali, že v seriálu nebudou žádní anglicky mluvící mimozemšťani s gumovými maskami (Po celou dobu! Nakonec se to změní na „snad“, protože jde o poněkud dlouhou dobu). Čekají nás opravdu "mimozemští" mimozemšťané, převážně CGI. Hlavním důvodem je to, že se příběh odehrává hluboko ve vesmíru, v místech, kde jsme ještě nebyli, a toto rozhodnutí tak přidá na realističnosti.

Narozdíl třeba od Atlantis, kde byl u každé mise dán určitý cíl a postavy kvůli tomu neměli moc prostoru na rozvoj a případně znepřátelení se, Universe bude jiný. Postavy se budou vyvíjet, budou zároveň hrdiny a padouchy. Stále tu budou mise, chození skrz bránu a potkávání mimozemských ras, ty už ale z lidí nebudou vysávat život.

Carlyle i Wright se shodují na tom, že interiéry, které byly pro seriál vytvořeny produkčním designérem Jamesem Robbinsem, jsou opravdu nádherné a skvělé pro natáčení.

Když vzal Jamil svou roli, máma mu prý řekla, že bude další LeVar Burton (narážka na herce postavy Geordiho La Forge ST: TNG).

Jaké to bylo pro nové herce pracoval s lidmi, kteří předchozí SG budovali? David a později Ming-Na říkají, že je přivítali a že si to v jejich společnosti užívali.

Ming-Na a Brian si chválí své kolegy a štáb, jde prý o talentované a odhodlané lidi a je opravdu radost a zábava s nimi pracovat, všichni je také dost podporují.

Bude SGU pokračovat v tradici zabíjení doktorů (narážka na SG-1 - Janet Fraiserovou a SGA Carsona Becketta)? Tvůrci si později dělají legraci, že v tomto seriálu prý zemře doktor hned na začátku.

Nyní už zbývá čas na jednu až dvě otázky. Brad dodává, že jen na jednu otázku o dvou částech...

Na to, jestli znali SG, Brian odpovídá, že moc ne, jelikož byl trekkie (fanoušek Star Treku). Ale už viděl většinu epizod SG-1. Tvůrci si dělají legraci, že mu dali seznam epizod, na které se nemá dívat...

Jedna z posledních otázek se týká vizuálních efektů a toho, jaké to je hrát, když daná věc není vidět. Blue odpovídá, že využivá své představivosti, že je to pro herce celkem výzva, ale že pak žasne nad výsledkem.

Objeví se herci z SGU za rok na Comic-Conu? Ming-Na si dělá legraci, že nedojede. Brad dodává, že dva herci chybí, ale že na Destiny je plno lidí, kteří by si prostor na Comic-Conu zasloužili. Prý je možná vezmou příští rok, pokud se sežene větší místnost, aby se tam vešli.

Tak a to je poslední odpověď, Brad se loučí a vybízí, aby se všichni nezapomněli na SGU dívat.

Autor Maruxs Kategorie Universe Komentáře Komentáře

Komentáře (13)

 1. myslite ze bude v SGU nejakej drsnak? (teal’C, Ronon)

  Komentář#1 - doggie - 01.08.2009 v 03:20
 2. Perfektní článek. Děkuji. SGU už se vážně nemohu dočkat, škoda jen že tam asi nebudou Furlingové, ale to je úplně jedno. Hlvaní je že Stargate world žije dál!:)

  Komentář#2 - Lakely - 01.08.2009 v 08:34
 3. Tak tohle bych vážně nečekal, že celý SGU panel na comic conu takhle hezky přepíšete. Fakt díky.
  Je radost tady na tenhle web chodit, prakticky každý den něco nového.

  Komentář#3 - kufač - 01.08.2009 v 08:56
 4. díky za přepis…

  Komentář#4 - mikiquicna - 01.08.2009 v 10:25
 5. není zač, našel jsem pár chyb, opravil je a teď mám problém to celé uložit, za chvilku to bude celé…

  Komentář#5 - Maruxs - 01.08.2009 v 10:51
 6. Já taktéž děkuji za přepis.

  Komentář#6 - pařan - 01.08.2009 v 13:10
 7. Taky diky za prepis celkem jsem se u toho nachlamal :-D

  Komentář#7 - Angrešt - 01.08.2009 v 13:50
 8. heh, co máte všichni s těma Furlingama ? OMG

  Komentář#8 - robocop :-D - 01.08.2009 v 14:06
 9. Jelikož jsem těch panelů viděl víc, tak můžu konstatovat, že tenhle byl nejslabší, pořád se omílali už řečené věci a chyběl tam klasický moderátor, který by přiděloval prostor. Daleko víc vtípků bylo třeba u Eureky nebo Caprica/The Plan panelu (tam jsem se místy dusil smíchy)…

  Jinak takhle v psané formě to není nic moc, doporučuju to zkouknout, ten text jde celkem chronologicky, takže můžete sledovat, o čem se zrovna mluví :)

  Komentář#9 - Maruxs - 01.08.2009 v 14:58
 10. Díky Maruxs, skvělá práce!

  Komentář#10 - MAX - 01.08.2009 v 21:30
 11. „Tvůrci si později dělají legraci, že v tomto seriálu prý zemře doktor hned na začátku.“

  ne, vazne, opravdu si delali legraci?? – ono se to moc neda vycist z toho videa .. xD

  jinak dobry clanek .. :)

  Komentář#11 - arcticnightwolf - 03.08.2009 v 19:01
 12. @arcticnightwolf:
  No z videa těžko něco vyčteš :)
  Na 99,9% je to sarkastická poznámka, Cooper se ji snažil udělat ještě někde uprostřed panelu, ale Wright mu skočil do řeči a on to neřekl… Navíc podle spoilerů mají nějací lidé umřít, ale doktor nikde zmíněn nebyl.

  Komentář#12 - Maruxs - 03.08.2009 v 22:16
 13. Byl slabsí, ano, ale diváci zatím nevideli ani pilot a neznají charaktery postav (jenom cástecne ze spoileru), takze není na co delat narázky a vtípky.

  Komentář#13 - DODOMAN - 04.08.2009 v 14:29

Přidat komentář

 


Zobrazit pravidla diskuze

 • Jméno a e-mail jsou povinné položky, e-mail nebude zobrazen, využívá se jen k zobrazení vlastní ikonky (informace o jejím nastavení najdete tady)
 • Pište s háčky, čárkami a interpunkčními znaménky, nepište "CapsLockem" a buďte slušní
 • Otazník a vykřičník stačí jen jeden, nemusíte jich psát několik za sebou
 • Pište k tématu, o kterém článek je, ostatní diskuze patří do daných témat na fórum
 • Buďte tolerantní, každý má právo na svůj názor (civilizovaně podaný)
 • Nevkládejte sem reklamu a odkazy na stahování epizod, nežádejte je
 • Neptejte se na stav titulků, budou, až budou, odkaz na ně zde zveřejníme
 • Spoilery a odkazy - při označení textu se vám zobrazí formátovací tlačítka
 • Administrátoři si vyhrazují právo nevyhovující příspěvky upravovat, případně mazat, za opakované porušovaní pravidel hrozí přispívajícímu BAN.