Gateverse.cz - informace o seriálech Stargate SG-1 (Hvězdná brána), Stargate Atlantis (Hvězdná brána: Atlantida) a Stargate Universe

 • Načítá se Načítá se...
 •  
 •  
 •  
RSS Facebook Twitter YouTube Fórum E-mail

16.06.2010 - Dabéři Valy a Mitchella na Festivalu fantazie

katerina-lojdova

I letos, stejně jako léta minulá, navštíví Festival fantazie dabéři Hvězdné brány. Tentokrát půjde o Kateřinu Lojdovou, která zde bude již podruhé a která propůjčila hlas Vale Mal Doran, a o Martina Písaříka, českého Camerona Mitchella.

Beseda s dabéry proběhne v pátek 9. 7. 2010 od 14 hodin ve Velkém sále, v programu dojde k představení dabérů a následné besedě, při níž se budete moci dozvědět řadu zajímavých věcí ze zákulisí dabingu a nebude chybět ani možnost položit hostům vlastní dotazy.

Stručné info o dabérech (Chevron 24):

Kateřina Lojdová

Po střední škole vystudovala hudebně dramatický obor na Pražské konzervatoři. Vidět ji můžete na divadelních prknech divadla ABC či v Divadle Na Jezerce, kde vystupuje v komediích W. Allena. Svůj hlas propůjčila spoustě seriálových i filmových postav, nejznámější je patrně její dabing Valy Mal Doran ze seriálu Hvězdná brána (Stargate). Ta ale není jediné sci-fi, ve kterém měla dabingovou roli, je možné ji slyšet v českém znění Heuréky jako "Jo" Lupo. Dabovala i Winonu Kirkovou v posledním Star Trekovém filmu. Mezi další dabované postavy patří např. Gretchen v Útěku z vězení, Dr. Allison Cameron v Dr. House nebo Lane Kim v Gilmorových děvčatech. Často se objevuje v roli vychovatelky z dětského domova v seriálu Ulice na TV Nova.

Martin Písařík

Martin Písařík započal svou hereckou kariéru dramatem Karla Kachyni - Městem chodí Mikuláš. V současné době má stálé angažmá v divadle ABC, kde zvládl role např. v inscenacích Frederick, Jak je důležité míti Filipa nebo Příliš počestná žena. Příležitostně hraje v divadle Ta Fantastika (Obraz Doriana Graye), ale také v divadle Kalich (muzikál Touha). Kromě divadla můžeme Martina vidět například v komediích Snowboarďáci a Ro(c)k podvraťáků nebo v pohádce Ať žijí rytíři. "Na pokračování" je Martin vidět v Ordinaci v Růžové zahradě. Jako dabér má za sebou spoustu filmů a seriálů. Kromě plk. Camerona Mitchella z týmu SG1 daboval i Jaka Sullyho ve filmu Avatar, myšáka Remyho v Ratatouille, Petera Petrelliho v Heroes nebo Dr. Roberta Chase v Dr. House.

zdroj: chevron24.blogspot.com

Autor Maruxs Kategorie SG-1 Komentáře Komentáře

Komentáře (4)

 1. Chtělo by to nějaké z těchto: Miloslava Mejzlíka, Simonu Postlerovou, Davida Prachaře, Pavla Rýmského a Jiřího Samka.

  Cameron a Vala prostě pro mě nejsou tou starou dobrou SG-1.

  Komentář#1 - stargateww - 17.06.2010 v 15:58
 2. Tohle je jak mučení, koukat se každej den sem na novinky a vidět to všechno co bude na FF, s vědomim že tam zase nebudu…

  Komentář#2 - Donkey Kong - 17.06.2010 v 17:51
 3. stargateww:
  Miloslav Mejzlík, David Prachař, a Jiří Samek už tam byli minulé ročníky, tak malá změna neuškodí, navíc ty „větší“ dabéry je asi problém domluvit :) Navíc Jiří Samek nás už před časem „opustil“…

  Komentář#3 - Maruxs - 17.06.2010 v 18:47
 4. Budiž mu země lehká…. amen

  Komentář#4 - gootter - 17.06.2010 v 19:18

Přidat komentář

 


Zobrazit pravidla diskuze

 • Jméno a e-mail jsou povinné položky, e-mail nebude zobrazen, využívá se jen k zobrazení vlastní ikonky (informace o jejím nastavení najdete tady)
 • Pište s háčky, čárkami a interpunkčními znaménky, nepište "CapsLockem" a buďte slušní
 • Otazník a vykřičník stačí jen jeden, nemusíte jich psát několik za sebou
 • Pište k tématu, o kterém článek je, ostatní diskuze patří do daných témat na fórum
 • Buďte tolerantní, každý má právo na svůj názor (civilizovaně podaný)
 • Nevkládejte sem reklamu a odkazy na stahování epizod, nežádejte je
 • Neptejte se na stav titulků, budou, až budou, odkaz na ně zde zveřejníme
 • Spoilery a odkazy - při označení textu se vám zobrazí formátovací tlačítka
 • Administrátoři si vyhrazují právo nevyhovující příspěvky upravovat, případně mazat, za opakované porušovaní pravidel hrozí přispívajícímu BAN.