Gateverse.cz - informace o seriálech Stargate SG-1 (Hvězdná brána), Stargate Atlantis (Hvězdná brána: Atlantida) a Stargate Universe

 • Načítá se Načítá se...
 •  
 •  
 •  
RSS Facebook Twitter YouTube Fórum E-mail

18.02.2010 - Co najdete v prodlouženém pilotu SGU

extended pilot Air

Někteří z vás si možná vzpomenou, že jsme před časem informovali o vydání DVD a Blu-ray s první polovinou 1. série SGU, které kromě mnoha materiálů a nejrůznějších bonusů měly obsahovat i prodloužený pilotní díl Air. Ten byl 9. února skutečně vydán a pokud vás zajímá, co je v něm nového, následující řádky by vám to měly prozradit...

Titulky k této verzi pilotu najdete ke stažení na stránkách SGTT.

V první přidané scéně si senátor Armstrong plk. Youngovi stěžuje na vysokou teplotu na základně Icarus a Rush v ní objasňuje, že za ni může unikátní jádro planety. Por. Scott si následně vystřelí z Elie, že jsou na povrchu planety dinosauři.

Jako další byl rozšířen rozhovor v jídelně, v něm se Chloe Telforda ptá, jaké to je projít bránou, a ten jí na to odvětí, že to není nijaký zvláštní pocit. Ohromující je prý to, když člověk vyletí v 302ce z atmosféry a uvidí hvězdy. Chloe se tedy ptá, zda-li by se mohla někdy proletět a Telford přikyvuje.

Scéna 01Scéna 02

Pár vět je navíc také v dialogu mezi Rushem a Greerem, který na něj míří zbraní. Rush podotýká, že jej může kdykoli zastřelit, ale že by jej přece jen mohli kvůli případným dalším problémům potřebovat.

Další nová scéna patří Greerovi TJ a plk. Youngovi. Greer přináší TJ zraněného muže, který pomáhal lidem z povrchu (nakonec však i přes její pomoc následně zemře), a v dialogu Greera s Youngem se dozvídáme, že má základna Icarus aktivovaný svůj štít, a proto není možné, aby Hammond personál základny transportoval.

Scéna 03Scéna 04

Dále přibylo pár záběrů z Destiny, v nichž se Camille Wray, jedna z nejvýše postavených osob v IOA, představuje senátoru Armstrongovi.

Následuje pasáž, v níž se dr. Rush vyptává svých vědeckých kolegů na pokrok. Dozvídáme se, že se podpora života aktivovala, když byla otevřena brána a že funguje jen díky nouzovým rezervám. Hlavní zásoby vzduchu jsou už dávno pryč a o vzduch postupně začínají přicházet jednotlivé sekce lodi. Padne také číslo 6 až 8 hodin, na tak dlouho zřejmě vzduch právě příchozím vystačí. Rush chce ale slyšet, jak pokročili, Eli tedy zmíní, že rozluštil hlavní nabídku systému Destiny. A Rush se vydává najít WC.

Scéna 05Scéna 06

To je však jen záminka, aby mohl použít komunikační kameny. Následuje totiž celá sekvence na Zemi, kdy se Rush přenese do těla dr. Leeho a informuje generála O'Neilla o situaci. Jack zjišťuje, kdo všechno se evakuoval a co se vlastně stalo. Rushovo nadšení z navázání spojení s devíti symbolovou adresou jej poněkud rozčílí, ale Rush hned přichází z opodstatněním, proč nesplnil rozkaz a neevakuoval personál na Zemi. Pokud by jádro planety P4X-351, na níž Icarus byl, stalo nestabilním a došlo by k výbuchu, mohlo by dojít k jeho přenosu červí dírou přímo na Zemi, a to nechtěl riskovat. Navíc když už byla brána s adresou o devíti symbolech otevřena, nešlo ji zavřít a znovu vytočit Zemi. O'Neill nakonec žádá Rushe, aby evakuované dostal zpět domů.

Jako další: Greer, Jamesová a Franklin objevují jídelnu, je zde hodně úložného prostoru, v němž by mohlo být jídlo, ale bohužel, žádné nenalézají.

Scéna 07Scéna 07-2

V další přidané scéně se Eli ptá na Luciánskou alianci, která byla za útok pravděpodobně zodpovědná. Rush ji popisuje jako koalici lidí, povětšinou kriminálníků z různých planet v Mléčné dráže, která vyplňuje vakuum, které vzniklo po padlých Goa'uldech. Jak je tedy možné, že objevili Icarus? Rush se domnívá, že šlo o únik informací zřejmě od někoho zevnitř. Legenda o devátém chevronu se totiž již nějaký čas šíří po galaxii a různé odkazy na něj lze najít i v různých kulturách. Některé tvrdí, že je to klíč k samotnému vesmíru a nevýslovné moci. Když jej tedy na Icaru objevili, Luciánská aliance jej chtěla získat. Eli je překvapený, jak by mohla být Destiny zdrojem takové moci? Rush tedy uvádí věci na pravou míru. Nejde přímo o loď, ale o to, co dělá. Informace, které obsahuje, při správném využití mohou tuto moc přinést. Eli nyní chápe, o co Rushovi jde, proč riskoval vše, včetně životů lidí. Rush se ale opět brání. Kdyby mohl lidi z Destiny dostat domů a přivést kvalifikovaný tým, co by pokračoval v původně naplánované misi, proč by to neudělal?

Další dvě věty byly vloženy do scény, než se tým vydá na pouštní planetu. Eli se ptá Scotta, jestli by na této planetě mohli být dinosauři a ten odpovídá, že je možné všechno (návaznost na dříve zmíněnou vystřiženou scénu).

Scéna 08Scéna 09

Nově je v pilotu také scéna zaměřená na postavy Younga a Jamesové, která po plukovníkovi chce, aby se kromě Chloe zajímal i o to, jak se vede jí. Dozvídáme se také, že měla být nasazena do Iráku, ale šla za údajně lepší příležitostí a bohužel skončila na Destiny.

Předposlední přídavek je z pouštní planety a ukazuje nám, jak se část průzkumného týmu rozhodne vrátit k bráně, aby se vydala prozkoumat další z blízkých planet. Eli se sice pokouší změnit názor ostatních, ale bez úspěchu.

Scéna 10Scéna 11

A poslední nové záběry jsou ze Země, na níž Chloe v těle jiné ženy díky komunikačním kamenům mluví se svojí matkou - scénu pěkně podtrhuje zmatená služebná, která Chloe s tímto vzhledem nepoznává.

Scéna 12Scéna 13

Nové scény v pilotu dohledal RomanArts - děkujeme.

Autor Maruxs Kategorie Universe Komentáře Komentáře

Komentáře (13)

 1. Neví někdo, kde by se tahle verze pilotu dala shlídnout on-line, nebo (zadarmo) stáhnout :-)

  => jako vždy – (war)fóra, torrenty, rlslog.net, apod.

  Komentář#1 - sgcatlantis - 18.02.2010 v 07:51
 2. už vim proč vystřihli to s eli a dinosaurama ale proč ostatní scény vystřihli (to snad neměli čas mě by bylo jedno jestli by pilotní díl trval o deset minut díl)

  Komentář#2 - pippo - 18.02.2010 v 09:24
 3. Stopáž epizody je plus mínus daná, délka se překračuje jen kvůli speciálním dílům apod. Vem si, že dnes seriály přicházejí i o své znělky, jen aby byly kratší a bylo víc prostoru pro reklamu, z níž pak televize financuje své projekty. Takže delší pilot = míň reklamního prostoru = méně peněz z reklam = méně efektů, epizod,… (samozřejmě to jde ruku v ruce se sledovaností a dalšími věcmi, to jen tak pro naznačení).

  Komentář#3 - Maruxs - 18.02.2010 v 10:14
 4. protoze by nemeli co dat do bonus Blue-ray:-D

  Komentář#4 - vrabec - 18.02.2010 v 10:14
 5. No na jednu stranu jsem rád, že byly tyto scény vystřiženy, protože jinak by byl pilot ještě utahanější než byl v původní verzi. Na stranu druhou jsem rád, že jsem tyhle vystřižené scény mohl vidět, protože spousta z nich vysvětluje některé nesrovnalosti – třeba Greerova uniforma od krve, nebo Eliho výrok o tom, že šel Rush na WC atd.

  Komentář#5 - kufač - 18.02.2010 v 13:29
 6. Má ten „spešl“ pilot nějakej „spešl“ název?

  Komentář#6 - Hippaforalkus - 18.02.2010 v 19:34
 7. Pořád je to Air, možná se slovíčkem extended, nebo jestli myslíš tohle: stargate.universe.s01e01-e03.ext.dvdrip.xvid-archivist ? :)

  Komentář#7 - Maruxs - 18.02.2010 v 19:46
 8. plz kde to stáhnout:D lol…příspěvek jako od matláka na nějakým blogu…mno prominte ale musím to mít :D

  => http://tinyurl.com/ybk6hnn http://tinyurl.com/yed8nzo :)

  Komentář#8 - X-Falco - 18.02.2010 v 19:48
 9. mno rofl zkoušel jsem všechny spec. stránky na torrenty co znám….ale hodit to do googlu me fakt nenapadlo :D diky

  Komentář#9 - X-Falco - 18.02.2010 v 23:17
 10. Zatim jsem to nenasel v HD 720p je jen DVDRip.
  Jeste asi neni udelana kopie z BD disku.
  Pokud ma nekdo odkaz…

  Komentář#10 - Richelieu - 21.02.2010 v 13:54
 11. Na torrentech je i rip z BD disku.
  Nenarazil jste někdo na titulky?;)

  Komentář#11 - DeToX - 06.03.2010 v 13:57
 12. no,tak zrovna ta část kdy rush říká že jde na wc ta v původním pilotu je…’:-D

  Komentář#12 - Saly - 11.03.2010 v 19:32
 13. prominte ja se v tom moc zase neorientuju má někdo na to přímo odkaz prosím

  Komentář#13 - pippo - 13.03.2010 v 18:48

Přidat komentář

 


Zobrazit pravidla diskuze

 • Jméno a e-mail jsou povinné položky, e-mail nebude zobrazen, využívá se jen k zobrazení vlastní ikonky (informace o jejím nastavení najdete tady)
 • Pište s háčky, čárkami a interpunkčními znaménky, nepište "CapsLockem" a buďte slušní
 • Otazník a vykřičník stačí jen jeden, nemusíte jich psát několik za sebou
 • Pište k tématu, o kterém článek je, ostatní diskuze patří do daných témat na fórum
 • Buďte tolerantní, každý má právo na svůj názor (civilizovaně podaný)
 • Nevkládejte sem reklamu a odkazy na stahování epizod, nežádejte je
 • Neptejte se na stav titulků, budou, až budou, odkaz na ně zde zveřejníme
 • Spoilery a odkazy - při označení textu se vám zobrazí formátovací tlačítka
 • Administrátoři si vyhrazují právo nevyhovující příspěvky upravovat, případně mazat, za opakované porušovaní pravidel hrozí přispívajícímu BAN.